استخدام نماینده علمی

استخدام نماینده علمی 

اگر به‌عنوان یک شرکت دارویی به دنبال افزایش فروش محصولات دارویی و بهداشتی خود هستید و یا اینکه تولید کننده محصول دارویی جدیدی یا تجهیزات پزشکی اعم از مصرفی یا دستگاهها هستید که برای معرفی آن به جامعه پزشکی احساس نیاز می‌کنید، شما نیاز به یک مدرپ حرفه‌ای دارید.

مدرپ یا نماینده علمی همان واسط شرکت دارویی با کادر درمان و به‌طورکلی جامعه پزشکی است که آنها را برای استفاده و تجویز محصولات دارویی شرکت شما مجاب خواهد کرد.

نماینده علمی یا مدرپ چه اطلاعاتی باید داشته باشد؟

آیا هر کسی که به علم بازاریابی آشنا باشد می‌تواند وارد حرفه مدرپ شود؟ متأسفانه خیر. به دلیل حساسیت دارو و تجهیزات پزشکی فردی که برای معرفی به کادر درمان مراجعه می‌کند باید اطلاعات پزشکی اولیه و لازم را داشته باشد که بتواند پاسخگوی سؤالات پیش‌بینی‌نشده باشد. این فرد باید با تمام جوانب محصول دارویی یا تجهیزات پزشکی به‌خوبی آشنا باشد و مزایا و معایب آن نسبت به بازار موجود را تحلیل و بررسی کند؛ بنابراین شاید بتوان گفت که فارغ‌التحصیلان پزشکی و پیراپزشکی و علوم طبیعی و زیستی مانند زیست شناسی، شیمی، بیوشیمی و مهندسین تجهیزات پزشکی در این شغل موفق‌تر از بقیه خواهند بود. اما باتوجه‌به درآمد خوب و زمان‌بندی منعطفی که نمایندگان علمی دارند خیلی از فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر هم علاقه‌مند به ورود در این حیطه شده‌اند. محبوبه رمضانیان با سال‌ها سابقه موفق در صنعت بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی این نیاز را به‌خوبی تشخیص داده است و با تدوین و برگزاری دوره تخصصی مدرپ موفق و دوره نماینده علمی فریلنسر زمینه را برای این افراد مهیا کرده است. فرصت ویژه برای فارغ‌التحصیلان این دوره‌های آموزشی این است که در سایت محبوبه رمضانیان شرایطی مهیا شده است که جویندگان شغل نماینده علمی و کارفرمایانی که به دنبال استخدام مدرپ هستند به هم معرفی می شوند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
تأثیر آموزش نمایندگان علمی بر عملکرد آنها

نمایندگان علمی باید چه خصوصیات رفتاری داشته باشند؟

این افراد به دلیل روابط بسیار زیادی که به‌عنوان نماینده شرکت‌ها با جامعه پزشکی برقرار می‌کنند باید یک سری خصوصیات رفتاری مشابه داشته باشند:

 • وقت‌شناس و مرتب
 • انتقادپذیر
 • فن بیان عالی
 • آشنا به فنون مذاکره
 • اهل مطالعه و نتیجه گرا
 • ­خود انگیخته
 • دانش پذیر
 • قاطع و جدی

نمایندگان علمی برای استخدام نیاز به چه مدارکی دارند؟

 • مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و علوم طبیعی و زیستی مانند زیست شناسی، شیمی، بیوشیمی و مهندسین تجهیزات پزشکی
 • سطح زبان متوسط (به‌منظور تحقیق و مطالعه و درک اصطلاحات)
 • گواهی پایان دوره تخصصی مدرپ یا نماینده علمی معتبر

دوره آموزشی نماینده علمی فریلنسر

نماینده علمی بعد از استخدام در شرکت دارویی چند ساعت در شرکت حضور پیدا می‌کند؟

جواب این سؤال بستگی به سیاست‌های هر شرکت دارد. اما اخیراً شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی به این نتیجه رسیده‌اند که مدرپ ها به‌صورت فریلنسری و دورکاری هم می‌توانند نتیجه خوبی برای شرکت به همراه داشته باشند و نیاز به حضور فیزیکی آنها در شرکت به‌صورت مداوم نیست. این موضوع برای افرادی که با وجود توانمندی بالا محدودیت جغرافیایی دارند بسیار مفید خواهد بود. کافی است که این افراد با فوت‌وفن‌های فعالیت نماینده علمی فریلنسر از طریق دوره‌های آموزشی تخصصی آشنا شوند.

در این دوره‌ها افراد علاوه بر شناسایی شخصیت پزشکان ، با فنون بازاریابی و افزایش فروش در صنعت پزشکی به‌خوبی آشنا خواهند شد و برای ورود به دنیای مدرپ ها آماده می‌شوند.

محبوبه رمضانیان به‌عنوان مدرس این دوره‌ها به‌عنوان مشاور برای استخدام بهترین نماینده علمی در کنار شرکت‌های دارویی خواهد بود. همچنین به دلیل سال‌ها تجربه در صنعت پزشکی برای کسانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند بهترین معلم خواهد بود. برای تماس با محبوبه رمضانیان می‌توانید از طریق فرم تماس با ما در وب‌سایت اقدام نمایید.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
6 اشتباه رایج در برگزاری یک کنگره‌ پزشکی و نمایشگاه‌

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *