برندسازی شخصی پرستاری

برندسازی شخصی پرستاری برای پرستارانی که به شغل خود علاقه ندارد امکان پذیر است؟

برندسازی شخصی پرستاری

چند درصد از افراد از شغل خود رضایت دارند؟

در تحقیقی در سال ۲۰۱۵ آمده بود که تنها 30 درصد از مردان و زنان آمریکایی از شغل خود رضایت دارند. این نتیجه در سایر کشورها از این هم اسفناک تر بود، زیرا در مابقی دنیا این آمار به ۱۳ درصد می‌رسید. این نتایج تنها یک معنا دارند؛ یعنی از هر ۱۰۰ نفر، ۸۷ نفر از کاری که انجام می‌دهند راضی نیستند و منتظر زمانی هستند که کار نکنند ولی درآمد هم داشته باشند، یعنی دوران بازنشستگی. تحقیقات را در آمریکا ادامه دادند و متوجه شدند که از این ۳۰ درصد بیش از ۵۰ درصد آنان، جز افراد برتر جامعه در رشته کاری، حرفه‌ای و درآمدی هستند. خانم آنجلا داکورث در کتاب سرسختی این آمار و نتایج را با منابع و مآخذ نشان می‌دهد. چرا من از این آمار استفاده می‌کنم؟

پرستارانی که شغل خود را دوست ندارند!

بارها وقتی وارد استیشن پرستاری در بیمارستان‌های مختلف کشور شدم با پرستارانی روبرو بودم که کار خود را دوست نداشتند. آنها کار کردند و در بیمارستان بودند، چون مجبور بودند آنجا باشند.

عدم علاقه در طول سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با ایجاد پاندمی کووید خود را بیشتر هم نشان داد سیل پرستارانی که ترک کار کرده بودند و پرستارانی که فقط و فقط به خاطر درآمدی ناچیز، ادامه می‌دادند. این مسئله در بقیه بخش‌های بیمارستانی هم خود را نشان می‌داد. راستش را بخواهید اگر شما برنامه‌نویس باشید و کارتان را دوست نداشته باشید خیلی برای من اهمیت ندارد ولی اگر پرستار باشید و قرار باشد من در بیمارستان به شما بربخورم، برایم خیلی مهم می‌شود. چون جانم را به دستان شما سپرده‌ام.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
اولین اصل پرسونال برندینگ: با "چرا" شروع کن

برندسازی شخصی پرستاری

با برندسازی شخصی پرستاری جز معدود افرادی که رضایت کامل شغلی دارند قرار بگیرید

من فکر می‌کنم ما در اینجا دو راه‌حل داریم: اول اینکه از شغل خود استعفا بدهید و به دنبال کار موردعلاقه‌تان بروید. یکی از الگوهای من در این کار همکار سابقی است که علیرغم داشتن بیش از ۱۵ سال سابقه در کار پرستاری و داشتن یک نوزاد و مسلماً مخارج زندگی، تصمیم گرفت به دنبال علاقه قلبی‌اش که دندانپزشکی بود برود و خدا را شکر امروز یکی از افراد موفق در حوزه کاری‌اش بوده و در حال اتمام دوران تخصص است. یا اینکه:

در آنچه انجام می‌دهید تبدیل به یک برند شخصی قوی بشوید. نظرتان چیست؟ حالا سوال اینجاست آیا می‌شود کاری را دوست نداشت و در آن تبدیل به یک برند شخصی قوی شد؟ جواب این است که خیر. قسمت سخت کار اینجاست. بخشی از حرفه خود را پیدا کنید که به آن علاقه دارید. اگر واقعاً هیچ بخشی در شغل شما وجود ندارد که به آن علاقه داشته باشید، همان راه اول، روش مناسب شماست؛ اما اگر هنوز بخشی از کارتان وجود دارد که در لحظاتی که آن را انجام می‌دهید احساس شادی می‌کنید و زمان را احساس نمی‌کنید؟ از همان‌جا شروع کنید و درباره آن مطالعه کنید فیلم ببینید پادکست گوش کنید و خود را در آن بخش از حرفه‌تان قوی کنید. آن‌قدر قوی که به بخشی از شما تبدیل شود، آن‌قدر قوی که بتوانید در آن بخش تبدیل به یک ابرستاره شوید. سخت است؟ بله. تبدیل‌شدن به یک برند شخصی قوی، درد دارد اما ارزشش را دارد و این بهایی است که باید برای تبدیل‌شدن به بهترین‌ها پرداخت؛ زیرا پس‌ازآن است که شما می‌توانید در مسیر علایقتان قدم بردارید. به یکی از آن افرادی تبدیل شوید که جز 13 درصد برتر جامعه هستند. کسانی که از حرفه‌شان لذت می‌برند و درعین‌حال میزان درآمدشان را خودشان تعیین می‌کنند، نه یارانه مصوب دولت.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
آمیخته بازاریابی در پرستاری

با شرکت در دوره آموزشی برندسازی شخصی پرستاری که توسط محبوبه رمضانیان ارائه میشود مسیر شغلی خود را تغییر دهید. محبوبه رمضانیان با 15 سال سابقه در صنعت دارویی در دوره های برندینگ پرستاران همراه شما خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *