مشاور بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی

 بهترین استراتژی‌های بازاریابی پزشکی

قسمت اول

بازاریابی دارویی موافقان و مخالفان زیادی دارد که در یک مقاله مجزا به آن خواهیم پرداخت؛ اما برای کسانی که موافق بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی هستند باید بگوییم که هیچ بازاریابی بدون استراتژی امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین در این مطلب سعی کرده‌ایم بهترین استراتژی‌هایی که در سال گذشته (2022) موفق عمل کرده‌اند را معرفی کنیم.

قبل از هر چیز اگر از آن دسته افرادی هستید که قبل از ورود به هر حوزه‌ای مایل به مشاوره گرفتن از افراد باتجربه هستید، می‌توانید با محبوبه رمضانیان با 15 سال سابقه در حوزه سلامت به‌عنوان مشاور برندینگ در کادر درمان  و مشاور بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی، مشورت کنید و پس از اطمینان از تصمیم خود برای ورود به این عرصه در دوره‌های آموزشی بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی شرکت کنید و با اطمینان استراتژی خود را تدوین کنید.

مشاور بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی

 

عناوینی که در این مقاله به آن می‌پردازیم در سال 2022 مجموعه‌ای از بهترین استراتژی‌های به کار گرفته شده موفق در حوزه بازاریابی دارویی و تجهیزات بوده است.

  • وب‌سایت داشته باشید

امروز بدون داشتن وب‌سایت هیچ برنامه بازاریابی در هیچ زمینه‌ای نمی‌شود تدوین کرد. عصر دیجیتال است و قبل از هر تصمیمی افراد در فضای آنلاین به جستجوی آن می‌پردازند؛ بنابراین نداشتن وب‌سایت برای شما به منزله این است که شما در دور رقابت حضور نخواهید داشت. اما صرفاً داشتن وب‌سایت برای شما کافی نیست! کاربرد وب‌سایت با کارت ویزیت فرق می‌کند علاوه بر معرفی خود باید حاوی اطلاعات درست و به‌روز به مخاطب باشد که اعتماد او جلب شود علاوه بر اینکه باید به‌قدری اطلاعات درست و ارزشمند داشته باشد که مخاطب با هر بار جستجو در موتورهای جستجو با شما روبه‌رو شود. این یعنی اینکه شما قدرتمند وارد رقابت بازار شده‌اید.

  • از شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید

مخاطبان شبکه‌های اجتماعی روزبه‌روز بیشتر می‌شوند و این به این معناست که این شبکه‌ها می‌تواند روی تصمیم‌گیری افراد تأثیر مثبت یا منفی بگذارد. نکته مهم برای شما این است که هر شبکه‌ای مناسب شما نیست. هدف خود را بشناسید و باتوجه‌به نوع مخاطبان شبکه موردنظر خود را پیدا کنید. اگر در شبکه‌ای باشید که میلیون‌ها دنبال‌کننده داشته باشید؛ اما کسی از آنها مخاطب هدف شما نباشد هیچ فایده‌ای ندارد؛ بنابراین به‌جای کمیت دنبال‌کنندگان بر کیفیت دنبال‌کنندگان متمرکز شوید. چگونه؟ با ایجاد محتوای درست و اصولی. برای وقت مخاطب ارزش قائل شوید مطالب ارزشمند و کوتاه و متفاوت ارائه دهید. خود واقعی‌تان باشید.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
کدام استراتژی بازاریابی دارویی منجر به موفقیت می‌شود؟

این بخش برای کادر درمان بسیار پرکاربرد است. چه بسیار پزشکان و پرستارانی که در همه‌گیری کووید با رعایت این اصول در شبکه‌های اجتماعی در کنار مردم کشورشان بودند و تبدیل به برندهای ماندگار شده‌اند. اگر مایل هستید در دوره‌های آموزشی پرسونال برندینگ برای پرستاران یا دوره‌های آموزشی برندسازی برای پزشکان شرکت کنید می‌توانید از طریق وب‌سایت محبوبه رمضانیان اقدام کنید.

دوره‌های آموزشی بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی

  • وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را بهینه کنید.

علاوه بر محتوایی که برای مخاطبتان در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی تولید می‌کنید باید وب‌سایت خود را به لحاظ فنی و تکنیکی هم بهینه نمایید تا در نتایج جستجوی کاربران دیده شوید. اصلاً نگران نباشید با شرکت در دوره‌های آموزشی همه چیز را یاد خواهید گرفت.

  • کار با ابزارهای آنالیز مشتری را یاد بگیرید

وقتی در فضای آنلاین فعالیت می‌کنید باید بتوانید با ابزارهای موجود مشتریان و مخاطبان خود را آنالیز کنید در این صورت می‌توانید استراتژی خود را بازنگری کنید.

  • رودررو با مخاطب خود صحبت کنید

با استفاده از ویدئو مارکتینگ با مخاطب هدف خود صحبت کنید. طبیعتاً تأثیری که ویدئو می‌تواند روی تصمیم‌گیری افراد داشته باشد خیلی زیاد است؛ اما نه هر ویدئویی! ویدئویی که از حوصله کاربر خارج نباشد، کوتاه و مختصر و مفید باشد. به‌جای اینکه خیلی برای تدوین ویدئو و رنگ و لعاب آن‌ وقت بگذارید سعی کنید خود واقعی‌تان باشید. کیفیت ویدئو خیلی مهم است از بارگذاری ویدئوهایی که کیفیت صدا و تصویر پایینی دارد اجتناب کنید و بدانید که محتوای شما دیده نمی‌شود.

  • از تبلیغات غافل نشوید

خیلی از افراد تصور می‌کنند که وقتی همه گام‌ها درست برداشته شود نیازی به تبلیغات نیست. درصورتی‌که وقتی شما وارد یک بازار جدید می‌شوید با تبلیغات هدفمند به مخاطب سرنخ می‌دهید که باید در جستجوی چه چیزی باشد که به وب‌سایت شما برسد. طبیعتاً این نوع تبلیغات با نوع مستقیم آن فرق می‌کند و نیاز به کمی ذکاوت و شناخت کامل نیاز مخاطب هدف دارد.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
7 گناه کبیره در بازاریابی محصولات و خدمات سلامت محور (بخش سوم)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *