سوالات استخدامی نماینده علمی پزشکی

افراد وقتی برای مصاحبه شغلی دعوت می‌شوند علاقه‌مند هستند بدانند که چه سؤالاتی در این جلسه از آنها پرسیده خواهد شد و رعایت چه مواردی شانس آنها را برای استخدام‌شدن بالا می‌برد. متقاضیان شغل نماینده علمی هم از این قاعده مستثنی نیستند. ما در این مطلب سعی کرده‌ایم به موضوع ” سؤالات استخدامی نماینده علمی پزشکی که هنگام مصاحبه پرسیده می‌شود؟ ” به‌صورت مختصر و مفید بپردازیم.

محبوبه رمضانیان به دلیل سال‌ها تجربه در صنعت بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی به‌خوبی به شرایط استخدامی نماینده علمی فریلنسر و یا مدرپ حضوری آگاه است و به همین منظور دوره‌های کاربردی و تخصصی برای آموزش نماینده علمی فریلنسر و حضوری در وب‌سایت خود ارائه می‌دهد که گذراندن این دوره افراد را برای حضور در جلسه مصاحبه و بعد از آن برای فعالیت در شغل مدرپ به‌خوبی آماده خواهد کرد.

علاوه بر اینکه محبوبه رمضانیان در وب‌سایت خود امکانی فراهم نموده است که شرکت‌های دارویی که به دنبال نماینده علمی حرفه‌ای هستند می‌توانند از فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها برای استخدام انتخاب کنند و در این زمینه از مشاوره محبوبه رمضانیان بهره‌مند شوند؛ بنابراین شرکت در این دوره‌ها شما را چند گام برای مدرپ موفق‌بودن جلو می‌اندازد.

سؤالات مصاحبه نماینده فروش پزشکی

نمایندگان فروش پزشکی به‌عنوان رابط بین شرکت دارو و تجهیزات پزشکی و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و کادر درمان (مانند بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکان) عمل می‌کنند. هدف آنها ترویج و فروش محصولات دارویی از طرف شرکت شما و ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان است.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
6 اشتباه رایج در برگزاری یک کنگره‌ پزشکی و نمایشگاه‌

نمایندگان فروش موفق پزشکی (نمایندگان فروش دارویی) هنگام صحبت با افراد دیگر احساس راحتی می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند جزئیات محصول را توضیح دهند و مزایایی را ارائه دهند که علاقه مشتری بالقوه را برمی‌انگیزد.

از سؤالات مصاحبه زیر برای شناسایی افراد بالقوه‌ای که به سهم بالایی از فروش دست می‌یابند و فرصت های تجاری جدید را کشف می‌کنند، استفاده می‌شود. نمایندگان فروش پزشکی چهره شرکت شما برای مشتریان هستند، بنابراین نامزدهایی که استخدام می‌شوند حرفه‌ای بودن و علاقه واقعی به این نقش را نشان می‌دهند.

سؤالات موقعیتی در استخدام نماینده علمی

 • به نظر شما مشتریان ما چه کسانی هستند و برای افزایش سهم بازار چه پیشنهادی دارید؟
 • اگر یک مشتری بالقوه قرار ملاقات شما را در یک پیام خیلی کوتاه یا بدون هیچ گونه اطلاعی لغو کند، چگونه برنامه خود را مدیریت می‌کنید؟
 • چگونه یکی از محصولات ما را به مشتری بالقوه‌ای که از محصول رقیب استفاده می‌کند می‌فروشید؟
 • ما در حال عرضه یک محصول پزشکی جدید هستیم. برای تبلیغ آن به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

سؤالات چالش‌برانگیز در مصاحبه استخدامی مدرپ

 • مسئولیت‌های خود را به طور خلاصه شرح دهید، از زمانی که مشتری جدیدی به شما اختصاص‌داده‌شده است.
 • چه زمانی پیگیری مشتری را متوقف می‌کنید؟ چرا؟
 • این موقعیت مستلزم مراجعه روزانه به کلینیک‌های مختلف است. آیا شما وسیله نقلیه دارید؟ چگونه در حین ارائه محصولات به چندین کسب‌وکار انگیزه خود را حفظ می‌کنید؟
 • ساعت کاری شما چقدر انعطاف‌پذیر است؟
 • چند وقت یکبار با مشتریان فعلی ارتباط برقرار می‌کنید؟

سؤالات رفتاری از نماینده علمی در جلسه استخدامی

 • آیا تجربه فروش محصولات پزشکی را دارید؟ چرا این رشته را انتخاب کرده‌اید؟
 • آیا تجربیات منفی در برخورد با مشتریان داشته‌اید؟ اگر بله آنها چه بودند و چگونه با آنها برخورد کردید؟
 • بزرگ‌ترین موفقیت حرفه‌ای شما تاکنون چیست؟
 • آیا تابه‌حال نتوانسته‌اید به سهم بالایی از فروش برسید؟ چه اتفاقی افتاد و از این تجربه چه آموختید؟
 • ترجیح می‌دهید به‌صورت تیمی کار کنید یا به‌تنهایی؟ چرا؟
شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
چالش‌های برندسازی در صنعت دارویی

سؤالات مصاحبه نماینده فروش پزشکی

با خواندن این سؤالات قبل از ورود به جلسه مصاحبه استخدامی نماینده علمی ذهن شما آماده برای پاسخگویی می‌شود. جلسات استخدامی به‌اندازه کافی اضطراب برای فرد ایجاد می‌کنند؛ زیرا که نمی‌دانیم قرار است با چه کسی یا چه کسانی روبه‌رو شویم و اینکه قرار است در رقابت با چند نفر دیگر قرار بگیریم؟ بنابراین هر چه بیشتر به لحاظ فنی و تکنیکی و روانی آماده باشیم نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

یکی از اهداف محبوبه رمضانیان در دوره‌های تخصصی خود بالابردن سطح آگاهی و اعتمادبه‌نفس افراد در جلسات استخدامی است. دوره‌هایی که در وب‌سایت او به‌صورت آنلاین ارائه می‌شود به شرح زیر است:

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *