فروشندگی دارو

آیا فروشندگی دارو با فروشندگی سایر محصولات متفاوت است؟

جواب صادقانه این است که برای فروشندگی باید در قدم اول علم فروشندگی را بلد بود بعد از آموختن فروشندگی زیرشاخه ها تعیین میشود که فروش چه محصولی را در نظر دارید. در واقع فرق بین پزشک عمومی و متخصص یک رشته خاص است تا پزشکی عمومی تمام نیشود نمیتوان وارد دوره تخصص شد. بنابراین ابتدا باید فروشندگی را کامل یاد گرفت.

درآمد کدام فروشندگی بالاتر است؟

اگر برای تعیین زیرشاخه خود بعد از اتمام دوره فروشندگی مردد هستید یکی از مواردی که توجه شما را جلب خواهد کرد درآمد حاصل از فروشندگی است. یکی از مواردی که درآمد بالایی خواهد داشت فروشندگی دارو است که البته بی علت نیست زیرا یک فروشنده دارویی موفق با درآمد بالا مراحل بیشماری را باید پشت سر بگذارد.

فروشندگی دارو

فروشنده دارو چه تفاوتی با فرشنده های دیگر دارد؟

از آنجایی که در فروشندگی شناخت مخاطب و محصول نقش تعیین کننده در فروش دارد. فروشنده دارو برای شناخت محصول باید دائما مطالعه داشته باشد و سازوکار محصول خودش و محصولات موجود در بازار را بتواند به خوبی شناسایی کند و به مخاطب انتقال دهد. یک داروی مسکن را در نظر بگیرید که قرار است در رقابت با بیشمار مسکن موجود در بازار رقابت کند و توسط فروشنده دارویی به فروش برسد اگر فروشنده سازوکار مسکن در بدن را نداند چطور میتواند به برتریهای داروی خودش اشراف پیدا کند و مخاطب را مجاب کند که داروی او جایگزین خوبی برای درمان درد به نسبت داروی دیگر خواهد بود؟

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
10 راه برای رسیدگی به اعتراض به قیمت محصولات سلامت‌محور

بنابراین شاید در یک جمله بتوان گفت فروشنده دارویی نیاز به علم و مطالعه بیشتری خواهد داشت. تفاوت دیگر بازاریاب دارویی در نوع مخاطب است که معمولا تحصیلکرده هستند و قانع کردن آنها به دلیل ظهور تکنولوژی کار راحتی نخواهد بود.

چرا مخاطب فروشنده دارویی سخت تر قانع میشود؟

با توجه به نوع محصول اعم از دارویی یا بهداشتی مخاطب فروشنده دارو متفاوت است اما چیزی که واضح است این است که معمولا در هر دو مورد مخاطب تحصیلات بالایی دارد و به راحتی میتواند صحبت های بازاریاب دارو را راستی آزمایی کند. با ظهور تکنولوژی با چند جستجوی تخصصی در فضای آنلاین به راحتی میتوان به اطلاعات محصول و محصولات مشابه دست پیدا کرد. بنابراین کار فروشنده دارو نسبت به مثلا فروشنده موادغذایی در اینجا سخت تر خواهد بود. علت اینکه در مقاله بهترین استراتژیهای بازاریابی پزشکی در سال 2022 گفتیم که داشتن وب سایت برای فروشنده دارو و تجهیزات پزشکی الزامی است، همین رقابت آنلاینی است که از آن صحبت میکنیم.

برای اینکه فروشندگی دارو و تجهیزات پزشکی را یاد بگیریم چه کنیم؟

فروشنده دارو با چه جاهایی سرو کار دارد؟

بسته به اینکه دارو درمانی باشد یا بهداشتی محل فروش فرق میکند اما در هر صورت مخاطبان فروشنده دارویی در داروخانه ها، مراکز درمانی ( مطب ها، بیمارستانها و درمانگاهها ) فروشگاههای ارایشی-بهداشتی خواهند بود.

برای اینکه فروشندگی دارو و تجهیزات پزشکی را یاد بگیریم چه کنیم؟

در گذشته به فروشندگی به این صورت تخصصی نگاه نمیشد و متاسفانه امکانات برای فراگیری تخصص فروش محصولات وجود نداشت اما امروز خوشبختانه بازاریابی و فروشندگی به یک علم تبدیل شده است و هر فروشنده ای قارد به فروش هر محصولی نخواهد بود و اگر برای استخدام در فروش از شما دعوت میوشد حتما تخصص شما در محصول مد نظر قرار داده میشود. یکی از کسانیکه در این امر پیشقدم شده است که حاصل 15 سال تجربه در صنعت دارویی خود را در قالب مشاوره فروش محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی ارائه دهد محبوبه رمضانیان است.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
6 اشتباه رایج در برگزاری یک کنگره‌ پزشکی و نمایشگاه‌

با شرکت در دوره های آموزشی محبوبه رمضانیان میتوانید به طور کامل فروشندگی دارو و تجهیزات پزشکی را آموزش ببینید و به عنوان متخصص در این حرفه وارد شوید علاوه بر اینکه با شرکت در این دوره های آموزشی از مشاوره بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی توسط خود محبوبه رمضانیان برخوردار خواهید شد.

اگر شما به عنوان پزشک یا پرستار به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی علاقه مند هستید، میتوانید قبل از هر چیز در دوره های پرسونال برندینگ پرستاران یا دوره آموزشی برندسازی برای پزشکان شرکت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *