نقش ویزیتور پخش دارویی در ارتقا فروش در شرکت دارویی

نقش ویزیتور پخش دارویی در ارتقا فروش در شرکت دارویی تا چه اندازه اهمیت دارد؟

شرکت‌های تولید و پخش دارو، محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی و تجهیزات پزشکی برای پخش مویرگی محصولات خود از ویزیتورهای پخش دارویی استفاده می‌کنند؛ بنابراین قبل از هر چیز باید درباره پخش مویرگی دارویی بدانیم.

پخش مویرگی دارویی چگونه است؟

پخش مویرگی دارویی چگونه است؟

منظور از پخش مویرگی این است که زمانیکه شرکت محصول خود را تبلیغ می‌کند نیاز به ثبت سفارش انبوه پیدا می‌کند که این موضوع فقط از طریق ارتباط چهره‌به‌چهره انجام می‌شود برای همین تعداد زیادی ویزیتور دارویی استخدام می‌کند که در تمام مناطق شهری یا بر اساس سیاست‌های شرکت برون‌شهری در محل‌های موردنظر برای ثبت سفارش حضور پیدا کنند. قطعاً این پخش مویرگی منافع زیادی برای شرکت‌های دارویی دارد.

فواید پخش مویرگی توسط ویزیتورهای دارویی برای شرکت‌های دارو و تجهیزات پزشکی

 توزیع گسترده

 پخش مویرگی به شرکت‌های دارو و تجهیزات پزشکی این امکان را می‌دهد که محصولات خود را به‌صورت گسترده معرفی و پخش کنند. این به آنها اجازه می‌دهد که به‌عنوان یک شرکت ملی یا حتی بین‌المللی، محصولات خود را به دسترسی در سطح وسیع برسانند.

 کاهش هزینه‌ها

 با انتخاب پخش مویرگی، شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی می‌توانند هزینه‌های مربوط به زیرساخت‌ها، انبارها و توزیع را به حداقل برسانند. این کاهش هزینه‌ها می‌تواند به‌صورت مستقیم به سودآوری کسب‌وکار کمک کند.

 تأمین پایداری موجودی

 با استفاده از پخش مویرگی، شرکت‌ها با پذیرش سفارش انبوه می‌توانند با کنترل موجودی انبار، سطح تولید خود را متعادل کنند و به بهبود خدمات به مشتریان و جلوگیری از مشکلات مرتبط با عدم تأمین محصولات کمک کند.

افزایش فروش

طبیعتاً زمانی که معرفی یک محصول در سطح وسیع به طور هم‌زمان انجام می‌شود حجم سفارش بیشتر می‌شود و در نتیجه سهم بازار و درآمد شرکت افزایش پیدا می‌کند.

نقش ویزیتور دارویی در پخش مویرگی

نقش ویزیتور دارویی به‌عنوان عامل اجرای پخش مویرگی یکی از اجزای اساسی در ارتقای فروش شرکت‌های دارویی است. این نقش در سلسله‌مراتب بازاریابی و فروش، در بهبود ارتباط با مشتریان و ترویج محصولات دارویی دارای تأثیر بسیار زیادی است. به چند مورد در اینجا اشاره می‌کنیم.

 ارتباط برقرارکردن با داروخانه‌ها و مراکز درمانی

برقراری و نگهداری ارتباطات مؤثر با داروخانه‌ها و مراکز درمانی برای یادآوری محصولات شرکت دارویی و ثبت سفارش انبوه از طرف آنها.

 آموزش و آگاهی‌رسانی

ارائه اطلاعات به داروسازان و پرسنل داروخانه و کادر درمان در مورد محصولات جدید، ویژگی‌ها، و مزایا به‌منظور افزایش آگاهی آنها.

 ترویج محصولات

اجرای استراتژی‌های ترویجی برای تشویق داروخانه‌ها و مراکز درمانی به ارائه محصولات شما به مشتریان و سفارش محصولات شرکت دارویی

 گزارش‌دهی به شرکت

گزارش دقیق از عملکرد فروش، بازار و وضعیت رقبا با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده در بازار

 رفع اشکالات و مشکلات

شناسایی مشکلات و نقاط ضعف در فرایند معرفی محصول و ثبت سفارش

  پشتیبانی مشتری

پاسخگویی به سؤالات و نیازهای مشتریان و ارائه پشتیبانی فنی و اطلاعاتی

 پیشنهادهای به شرکت

ارائه پیشنهادهای به شرکت در خصوص استراتژی‌های بازاریابی، قیمت‌گذاری، و بهبود محصولات از طریق بازگوکردن نظر مشتریان

 رصد تغییرات در بازار

ویزیتور دارویی به دلیل حضور مستمر و مداوم در بازار خیلی زود متوجه تغییرات بازار و محصولات رقیب می‌شود

 ارتباط با نماینده علمی

در صورتی که ویزیتور و نماینده علمی یک شرکت دارویی، به صورت موثر و مستمر با یکدیگر همکاری داشته باشند، می توانند سهم بازار را هم برای شرکت دارویی و هم برای شرکت پخش دارویی به صورت گسترده افزایش دهند.

دوره‌های ویزیتور موفق محبوبه رمضانیان

محبوبه رمضانیان پس از سال‌ها فعالیت در زمینه فروش و بازاریابی دارویی با ویزیتورهای زیادی سروکار داشته است و به‌خوبی به نقاط ضعف و قوت آنها آگاه است و به‌منظور افزایش سهم بازار شرکت‌های دارویی به بالابردن سطح دانش و آگاهی ویزیتورهای دارویی در دوره‌های تخصصی خود اقدام کرده است. افراد با گذراندن دوره‌های ویزیتور موفق محبوبه رمضانیان که به‌صورت آنلاین و حضوری ارائه می‌شود می‌توانند در بالابردن فروش شرکت‌های دارویی به‌عنوان ویزیتور دارویی نقش به سزایی داشته باشند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
اولین قانون نفود در هر مرکز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *