ارزشهای شما به عنوان یک پزشک چیست؟

پزشک برند کیست؟

  • شما چه کسی هستید؟ من یک پزشک هستم. پزشک بودن هویت شماست.
  • چقدر شما را میشناسند؟ با تبلیغاتی که به صورت هفتگی و ماهانه برنامه ریزی میکنم شهرت خوبی در زمینه تخصص خودم دارم و هر هفته مراجعین جدید دارم.
  • اکثر مشتری های شما جدید هستند یا جز بیماران سابق شما هستند؟ یا اینکه بیماران سابقتان معرفشان هستند؟
  • اگر تبلیغات را کنار بگذارید همچنان شناخته می شوید؟ خیر. همیشه بخش چشمگیری از درآمدم را باید صرف تبلیغات کنم تا بتوانم ادامه دهم.

تا چه زمانی میتوانید به این تبلیغات ادامه دهید؟ اگر به هر دلیلی امکان تبلیغ برای شما فراهم نشود چه می شود؟

اگر روزی مجبور شوید برای مدتی از کار کردن در مطب یا بیمارستان کناره گیری کنید، فراموش می شوید؟

در گذشته که ابزار تبلیغاتی اینقدر وسیع نبود، چگونه بسیاری از پزشکان به قدری بیمار داشتند که وقت برای پذیرش جدید نداشتند؟

برای برخی از این سوالها جواب مشخصی وجود دارد اما برخی از آنها نیاز به  کمی تامل دارد. هر پزشک باید این سوالها را از خودش بپرسد و صادقانه جواب دهد. اگر شهرت و تعداد مراجعین خود را وابسته به تبلیغات می بینید، متاسفانه باید بدانید که شما هیچ کاری برای برندسازی خود نکرده اید!

چگونه به عنوان یک پزشک برند خودم را بسازم؟

برندسازی شخصی به چه معناست؟

برندسازی شخصی باید بازتاب واقعی شخصیت شما باشد. باید خود را از دیگران متمایز کنید و نسخه ای از خودتان ارائه دهید که با ارزشهای شما و آنچه که برای آن در این حرفه وارد شدید و ایستاده اید همسو باشد. در نتیجه پرسونال برند، چارچوب های شما از جمله نظرات، خط قرمزها و اصول، تجربیات و شخصیت شما برای مخاطب و گروه هدفتان مشخص می شود.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
ساخت یک برند شخصی برجسته برای یک پرستار

ارزشهای شما به عنوان یک پزشک چیست؟

برای خلق برندشخصی خود به عنوان یک پزشک باید به ارزشهای خود شناخت کامل داشته باشید. قبل از هر اقدامی برای برندینگ، به خودتان فرصت دهید که تا ارزشها و الویت های خود را بازبینی کنید. صادقانه فکر کنید که مراجعین شما را چگونه می بینند؟

خودآگاهی و شناخت ارزشهای اصلی تان باعث توانمندسازی شما میشود. به شما کمک میکند که اهدافی که درسر دارید را دنبال کنید و از شر هر چیز که دوست ندارید که به آن شناخته شوید خلاص شوید.

برند شما نمایانگر آن چیزی است که در درون شماست. در واقع نشاندهنده ارزشهای شماست و ارزشها رفتار ما را هدایت میکنند. بنابراین بر نحوه نگاه شما و برخوردتان با اطرافیانتان تاثیر میگذارد.

در حقیقت برند شما بازتابی از اصول، ارزشها و باورهای شماست. بنابراین ساده از آن عبور نکنید.

ارزشهای شما به عنوان یک پزشک چیست؟

برندسازی چه کمکی به یک پزشک می کند؟

برندینگ درست و اصولی به طور مستقیم بر مسیر شغلی شما تاثیر میگذارد. با برندسازی صحیح میتوانید کنترل زیادی بر روی اینکه میخواهید زندگی حرفه ای تان چگونه باشد، داشته باشید. همه چیز درباره بازاریابی شما به عنوان یک فرد است. درباره ایجاد تصویری درست و واقعی از خود برای دیگران است. تصویر شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع موفقیتی برای خود میخواهید که مترادف با برند شما باشد.

به عنوان یک پزشک ارزشهای خود را راستی آزمایی کنید!

اکنون که لیست ارزشهای خود را نوشتید وقت آن است که مرحله بعدی را انجام دهید. دوباره به لیست مراجعه کنید و سوالات زیر را جواب دهید:

  • آنها چه احساسی در شما ایجاد میکنند؟
  • آیا احساس می کنید با آنچه شما در واقعیت هستید، سازگاری دارد؟
  • آیا این ارزشها برای شما شخصی است؟ ( کلی گویی نکرده اید؟ )
  • آیا ارزشهایی را می بینید که با هویت شما ناسازگار باشد؟ مثلا شما از جمله پزشکانی هستید که هرگز حاضر نیستید کاری را بدون هزینه انجام دهید در حالیکه یکی از ارزشهایی که برای خود نوشته اید این است که برای آگاه سازی مردم در شبکه های اجتماعی ساعتها وقت بگذارید. این که ساعتها وقت خود را رایگان صرف کنید شاید چندان با خود مادی شما سازگار نباشد. بنابراین با خودتان رودربایستی نداشته باشید.
شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
اولین اصل پرسونال برندینگ: با "چرا" شروع کن

با برند خود ازهر لحاظ سازگار باشید

بعد از گذراندن مراحل قبلی وقت آن است که با ارزشهای خود سازگار شوید. نقاط قوت خود را بشناسید و آنها را در راستای رضایت بیماران خود تقویت کنید.

در کاری که انجام می دهید متخصص باشید و هر چیز که ادعا کرده اید به واقعیت تبدیل کنید.

برای خود، مشتریان هدف تعریف کنید. اگر هدف شما بیمار جدید است، این بیماران باید از توصیه دهان به دهان توسط بیماران قبلی به شما مراجعه کرده باشند. مشتریان راضی باید الویت شما باشد.

با برند خود ازهر لحاظ سازگار باشید: رفتار کارکنان، محیط انتظار، نحوه رفتار خودتان با بیمار و …

راههایی برای ارتباط همیشگی با بیماران خود بسازید. وب سایت و شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راههای ارتباطی بیماران با پزشکان معتمدشان است.

جامعه پزشکی خودتان را بسازید. بر اساس ارزشها و اصولتان برای مخاطبان و بیمارانتان در فضاهای ارتباطی هدف، محتوا تولید کنید. در واقع برای توانمند کردن بیمارانتان برنامه داشته باشید.

برای اینکه پاسخ سوالات مراجعین را بدهید استراتژی محتوایی خودتان را داشته باشید. همواره بیمار خود را دلگرم به بودنتان نگه دارید.

محبوبه رمضانیان با 15 سال سابقه در زمینه بازار سلامت دوره های آموزشی در زمینه پرسونال برند برای پزشکان طراحی و تدوین کرده است. با شرکت در دوره های محبوبه رمضانیان خودتان به عنوان یک پزشک برندتان را بسازید. برای مشاوره رایگان و اطلاع از دوره های آموزشی از طریق سایت با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *