5 کتابی که هر نماینده علمی باید بخواند.

کرونا که شروع شد، من هم مانند تعداد زیاد دیگری از مدیران، مجبور شدم که از همکارانم بخواهم به‌صورت دورکاری به کار خود ادامه دهند. این روند به مدت 4 ماه در سیستم من ادامه داشت. یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که با آن درگیر بودم، زمان‌بندی فعالیت‌های کارکنان بود. در روزهای ابتدایی، علیرغم حضور همکاران پای سیستم‌هایشان، بارها با چهره‌هایی خواب‌آلوده مواجه بودم. چهره‌هایی پف‌کرده که مشخص بود شب قبل را به‌سختی گذرانده‌اند. حالا یا در حال دیدن فیلم و سریال یا خسته از بیکاری. چهره‌هایی که به‌وضوح شاد نبودند. اینجا قضیه فقط روحیه دادن به تیم نبود. قسمتی از مشکل به انگیزه برمی‌گشت. بچه‌ها دیگر حوصله نداشتند و این بی‌حوصلگی در کار هم روی خود را نشان می‌داد. در کتاب فروش موفق در صنعت سلامت به اهمیت کتاب‌ها برای به‌روز نگه‌داشته شدن و افزایش انگیزه اشاره‌کرده‌ام. حالا شاید وقت آن بود، خودم به توصیه خودم عمل کنم. پس شروع به مطالعه کتاب‌های متعددی کردم. کتاب‌هایی که در طول سال‌ها جمع‌آوری کرده بودم. از میان همه این کتاب‌ها به 5 کتاب اصلی رسیدم. این موضوع را با همکاران و اعضای تیم در میان گذاشتم. تقریباً به‌اتفاق با نظر من موافق بودند ولی مشکل آنجا بود که کسی حوصله خواندن کتاب نداشت. پس دست به دامن سرپرست جدی و مقتدر تیم شدم و او نیز برنامه‌ای برای جلسات آنلاین کتاب‌خوانی ترتیب داد. دو سال بعد، خیلی اتفاقی از بچه‌ها پرسیدم، در ماه‌هایی که در منزل بودید، آیا تجربه‌ای به دست آوردید که برایتان جالب و مفید باشد؟ و چقدر مشعوف شدم وقتی همه به‌اتفاق گفتند که با باآنکه در ابتدا در مورد جلسات کتاب‌خوانی مقاومت داشته‌اند، اما بعد از مدتی احساس کرده بودند می‌توانند از این خوانده‌ها در برنامه‌های روزمره و بخصوص پیشبرد کار نیز استفاده کنند، شگفت‌زده شده بودند. بچه‌ها داستان‌هایی از عمل به خوانده‌هایشان برایم تعریف کردند که لحظه‌به‌لحظه مرا خوشحال‌تر می‌کرد. چقدر به این تیم افتخار می‌کنم و امیدوارم همیشه و در همه حال موفق باشند.

حالا بد نیست به این کتاب‌ها بپردازم.

گاو بنفش- کتاب خواندنی برای هر نماینده علمیگاو بنفش – نوشته ست گادین

زمانی که شما به یک مسافرت و گشت‌وگذار در سراسر کشور می‌روید، چیزهای زیادی دیدگان شما را به خود معطوف می‌کنند و بلافاصله نیز در ذهنتان نقش می‌بندند، چیزهایی مانند مناظر زیبا، زمین‌های کشاورزی رنگارنگ، حیوانات و…. مشاهده یک گاو قهوه‌ای برای هرکسی که از شهر آمده است و چنین چیزی را تا پیش از آن از نزدیک مشاهده نکرده است بدون شک هیجان‌انگیز خواهد بود.

اما هر چه بیشتر مسیر را پیش می‌رود، گاوهای قهوه‌ای بیشتری را می‌بیند و رفته‌رفته چشمانش به دیدن آن‌ها عادت می‌کند. طولی نمی‌کشد که شما متوجه می‌شوید که گاوهای قهوه‌ای در همه‌جا حضور دارند و به‌مرور برایتان خسته‌کننده می‌شوند؛ اما اگر در آن حین، ناگهان گاو بنفشی را ببینید چه؟ قطعاً چیز درخشان و به‌یادماندنی خواهد بود که شما بعدها به تمام دوستان و نزدیکانتان تعریف خواهید کرد.

این بازاریابی فوق‌العاده نیز چنین چیزی خواهد بود که به شما نشان خواهد داد که چگونه گاو بنفشی را در کسب‌وکار خودتان بسازید که شما را از مشتریان تازه‌وارد به سمت مسیر اصلی بکشاند. بازاریابی سنتی نظیر تبلیغات در رسانه‌هایی از قبیل تلویزیون و رادیو دیگر مثل سابق بازدهی و کارایی ندارد. گاو بنفش در تبلیغات: امروزه مردم بیشتر ترجیح می‌دهند که بر قدرت کلام تکیه کنند تا همراه شدن با هزاران پیشنهاد و تبلیغاتی که روزانه با آن مواجه می‌شوند، شما با ساخت یک‌چیز به‌یادماندنی به مردم امکان بحث و صحبت پیرامون آن را با یکدیگر می‌دهید.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
چه کسی نماینده علمی نیست؟

هنر جنگ کتابی برای همه نمایندگان علمیهنر جنگ نوشته سان تزو

تزو بیش از آن‌که بخواهد در مورد جنگ شما را راهنمایی کند، با استفاده از مجموعه‌ تکنیک‌های کاربردی که ارائه می‌دهد خواهان حل مشکلات است. در حقیقت هنر جنگ فرا‌تر از استعاره‌ی واژه‌ی «جنگ» است. این کلمه تنها نشان از هرگونه مشکلی است که انسان در زندگی با آن مواجه می‌شود؛ زیرا همه‌ی ما در زندگی پیوسته برای دستیابی به چیزی در پی نبردیم، پس چه‌بهتر که با مطالعه این کتاب از پیش استراتژی بازی با آن را یاد بگیریم.

یکی از بنیادی‌ترین مباحثی که تزو در کتابش به آن می‌پردازد این است که: اگر شما خودتان و دشمنان را بشناسید، نگران نتیجه‌ی جنگ نیستید، ولی اگر صرفاً خودتان را بشناسید و از دشمنتان شناخت درستی نداشته باشید در ازای کسب هر پیروزی رنج شکست را هم باید متحمل شوید. همچنین باید توجه داشت که بنا بر تعالیم سون تزو، سرلشکری پیروز نبرد خواهد بود که پیش از شروع جنگ، محاسبات بسیاری انجام می‌دهد و سرلشکری بازنده است که قبل از شروع جنگ، محاسبات کمی انجام می‌دهد؛ بنابراین، هرچه محاسبات بیشتر، بهتر!

هنرمندانه بقاپید- آستینهنرمندانه بقاپید اثر آستین کلئون

در کتاب هنرمندانه بقاپید به شما روش‌هایی برای دزدی هنرمندانه آموزش داده می‌شود. ناشر این کتاب انتشارات سیته است. روی جلد کتاب هنرمندانه بقاپید تصویر تابلو معروف لبخند مونالیزا است؛ اما صورت آن نیست! از همین‌جا باید فهمید که کلکی در کار است! آستین کلئون نویسنده کتاب هنرمندانه بقاپید اعتقاد دارد که جهان هستی در یک مداربسته قرارگرفته است؛ بنابراین هر آنچه خلق‌شده یا می‌شود، از چیزهایی که پیش‌ازاین خلق‌شده‌اند، الهام گرفته است.

۱۰ نکته مهم در کتاب هنرمندانه بقاپید.

  • ۱-هنرمندانه بقاپید!
  • ۲- برای شروع صبر نکنید تا خودتان را بشناسید!
  • ۳-کتابی را که می‌خواهید بخوانید بنویسید:
  • ۴-از دستانتان استفاده کنید.
  • ۵-پروژه‌های جانبی و سرگرمی‌ها مهم هستند.
  • ۶-یک راز: کار خوب خلق کنید و آن را به اشتراک بگذارید:
  • ۷-منطقه جغرافیایی، زیاد برای ما مهم نیست:
  • ۸-مهربان باشید. (دنیا یک شهر کوچک است)
  • ۹-کسل‌کننده باشید. (این تنها راه برای اتمام کارهاست)
  • ۱۰- خلاقیت، جداسازی است.

5 نقطه قو برتر خود را بشناسید.5 نقطه قوت برتر خود بشناسید

وقتی از استعدادیابی و پرورش استعدادها حرف می‌زنیم، بلافاصله این سؤال مطرح می‌شود که: «پرورش استعداد به چه معناست؟ باید نقاط ضعف خود را بهبود دهم یا برای تقویت نقاط قوت فعلی خود وقت بگذارم؟»

اگر بخواهیم به زبان درس و مدرسه و نمره صحبت کنیم، می‌توان این سؤال را چنین مطرح کرد: «اگر نمره‌ی ریاضی یک دانش‌آموز ۱۲ و نمره‌ی ادبیات او ۱۸ باشد، بهتر است برای بهبود وضعیت ریاضی او تلاش کنیم یا این‌که بکوشیم نمره‌ی ادبیات او را به ۲۰ برسانیم؟»

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
ویزیتور برای استخدام چه چیزهایی باید بداند؟

پاسخ دونالد کلیفتون (Donald Clifton) روانشناس آمریکایی به پرسش بالا این است که باید برای تقویت نقاط قوت تلاش کنید.

کلیفتون یکی از نخستین کسانی بود که در حوزه‌ی توسعه فردی روی مفهوم نقطه قوت (به انگلیسی: Strength) تأکید کرد و سعی کرد نشان دهد که تقویت نقاط قوت مهم‌تر از تلاش برای بهبود نقاط ضعف است.

به همین علت غالباً دونالد کلیفتون را پدر روانشناسی نقاط قوت می‌دانند (انجمن روانشناسی آمریکا در سال ۲۰۰۳ این عنوان را برای او به کار برد).

البته کلیفتون انگیزه‌ی دیگری هم برای چند دهه مطالعه در این زمینه داشت. او شرکتی SRI (مخفف.Selection Research Inc) تأسیس کرده بود که می‌کوشید به نیرو یابی شرکت‌ها کمک کند و زمینه‌ای فراهم کند تا کسب‌وکارها بتوانند افراد بهتری را استخدام کنند.

طبیعی است که کسب‌وکارها به نقاط قوت افراد نگاه می‌کنند و برای نقاط قوت، پول می‌دهند و این نگرشی است که در مطالعات کلیفتون هم منعکس شده است.

سامان دادن کارهاسامان دادن کارها نوشته دیوید آلن

امروزه، کارهای بسیاری بدون برنامه‌ریزی و غیرمنتظره پیش می‌آیند. وقتی شما از انجام ندادن کارهایی ناراحت می‌شوید که به دلیل اضطرار زمان نادیده می‌گیرید، احساس گناه، احساس ترس و نگرانی ذهنی و ناامیدی، در شما ایجاد می‌شود. برای حل این مسئله، شما نیاز به یک انتخاب هوشمندانه بینِ کار از قبل پیش‌بینی‌شده و کار به‌ظاهر فوری در حال حاضر، دارید؛ سپس، درباره هر توافق زمانی با خودتان مذاکره کنید.

شیوه سامان دادن کارها (GTD) به روش دیوید آلِن از ابتدای ابداع در سال ۲۰۰۲، به یک سبک ملی تبدیل‌شده است. فرایند بهره‌وری، بهترین روش برای افرادی است که وظایف بسیاری دارند تا بر رویشان کار کنند؛ بنابراین، نیاز به سازمان‌دهی گسترده‌ای هست تا همه آن وظایف درک شوند. موضوع اصلی کتاب سامان دادن کارها این است که همه دغدغه‌ها را بیرون از ذهن خود نگاه‌دارید؛ نتیجه نهایی فقط سازمان‌یافته شدن بیشتر شما نیست، بلکه با توانایی عملکرد روشمند و اجرای یکپارچه، زیاد تحت‌فشار قرار نمی‌گیرید.

پس از انتشار کتاب سامان دادن کارها نوشته دیوید آلِن، روش و ایده‌های مؤثر او نظر هزاران طرفداری را جلب کرده‌اند که از این روش‌ها و ایده‌ها در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان استفاده می‌کردند تا به زندگی خود نظم ببخشند.

کلید موفقیت این روش انجام هر پنج مرحله است: گردآوری، پردازش، ساماندهی، بازنگری و انجام کارها.

گرد‌آوری به معنای یادداشت کردن همه کارها در فهرست‌های اختصاصی کارهای ضروری است. پردازش به معنای شناسایی اقدام واقعی موردنیاز برای تکمیل هر کار است. سپس جریان کارتان را ساماندهی می‌کنید. بازنگری به معنای مرور انتخاب‌هایتان برای هر کاری است که باید انجام شود؛ مرور و بررسی روزمره فهرست کارهای مختلف و اقدامات عملی، پیگیری و تکمیل کارتان را تضمین خواهد کرد؛ و سرانجام، اقدام عملی صورت می‌گیرد.

اگر تا اینجای مطلب را خوانده‌اید، حتماً شما هم می‌توانید کتاب‌هایی را به این لیست اضافه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *