برای ارائه هر دارو و بازاریابی دارویی باید تفاوت آن را با بازاریابی سایر محصولات مصرفی بدانیم.

شاید فکر کنید بازاریابی، بازاریابی است دیگر. چه تفاوتی دارد که محصول چه باشد. واقعیت آن است که وقتی یک نگاه کوتاه به آمیخته بازاریابی در بازار دارو و تجهیزات پزشکی و یا کلاً صنعت سلامت می‌اندازیم، تفاوت خود را به زیبایی نشان می‌دهد

مشتری:

مشتری، در بازار دارو، پزشک، پرستار یا فردی در کادر درمانی است که وظیفه اصلی او توصیه یا تجویز محصول موردنظر ما برای بیماران است.

مصرف‌کننده:

مصرف‌کننده در این بازار، بیمار است که اغلب قدرت تصمیم‌گیری در مورد آنچه قرار است استفاده کند ندارد. بیمار مستقیماً زیر نظر پزشک یا پرستار بوده و از دستورات آن‌ها تبعیت می‌کند

پرداخت‌کننده:

واقعیت آن است که به‌ندرت پیش می‌آید که پرداخت‌کننده هزینه درمان، بیمار یا اطرافیان او باشند. در اغلب موارد، پرداخت‌کننده بیمه‌ها و یا داروخانه‌ها هستند و بیمار هیچ دخالتی در فرایند پرداخت ندارد.

درحالی‌که در مورد سایر محصولات یا خدمات می‌توان این‌طور اعلام کرد که مشتری و پرداخت‌کننده اغلب یک فرد یا سازمان هستند و به‌ندرت پیش می‌آید که مصرف‌کننده در فرایند انتخاب و یا پرداخت دخالت نداشته باشد.

قوانین و آیین‌نامه‌ها:

قوانین دارویی به‌شدت تحت کنترل وزارتخانه‌ها و معاونت‌های مربوطه چه به‌صورت کشوری و چه جهانی هستند، به‌طوری‌که اغلب داروها برای تولید، کنترل کیفیت، بازاریابی و فروش و پرداخت در بیمه‌ها از قوانین جهانی مشترک (امریکا، اروپا یا ژاپن) تبعیت می‌کنند.

درحالی‌که قوانین برای سایر محصولات و خدمات از استانداردهای کمتری برخوردار بوده و یا اصول مشترکی درزمینهٔ بازاریابی و فروش ندارند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
بهترین مصاحبه شغلی

قیمت‌گذاری:

قیمت‌گذاری در خصوص یک محصول دارویی، منحصراً توسط دولت صورت می‌گیرد و هیچ مرجع یا شرکتی حق این کار را ندارد.

درحالی‌که در خصوص سایر محصولات یا خدمات، شرکت تولیدکننده یا واردکننده قدرت دخالت در فرایند قیمت‌گذاری را دارد.

ترویج محصولات:

به‌جز تعداد معدودی از کشورها (امریکا و نیوزیلند)، اجازه تبلیغات مستقیم دارویی وجود ندارد و کلیه شرکت‌ها از این نعمت کاملاً محروم هستند؛ درحالی‌که تبلیغات یکی از اجزای مهم بازاریابی برای ارائه اغلب محصولات و خدمات ارزیابی می‌گردد.

مسلماً در این مقاله به تفاوت‌های اساسی میان بازاریابی دارو و محصولات وابسته به سلامت پی بردید. اگر موارد دیگری از این تفاوت‌ها به ذهن شما می‌رسد، با ما در میان بگذارید.

 

مقاله “بازاریابی دارویی و سایر محصولات”را می توانید به صورت صوتی بشنوید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *