مدیریت بازاریابی و فروش در زمان کنونی به بیش از تجربه صرف نیازمند است. زمانی بود که افراد تنها با در دست داشتن یک محصول و دانستن اندک اطلاعاتی در مورد آن، قادر به ایجاد تیم مدیریت بازاریابی و فروش محصول خود بودند. امروزه این مقوله با پیچیدگی‌های گوناگون دست‌به‌گریبان است. یکی از مهم چالش‌ها بر سر راه مدیریت بازاریابی و فروش، در بازار کنونی، حجم بالای اطلاعات به‌روز شده در این راستاست. تاکنون عبارت بازاریابی ویروسی را شنیده‌اید؟ بازاریابی چریکی را چه طور؟ از بازاریابی کوانتومی چه می دانید؟ در خصوص مدیریت بازاریابی و فروش در صنعت خود چقدر اطلاعات دارید؟ آیا میدانید تنها در سال 2021 بیش از 1000 جلد کتاب در وب‌سایت آمازون به مبحث مدیریت بازاریابی و فروش اختصاص دارند؟

چه مقدار از اطلاعات شما از کتاب‌های تاریخ گذشته تأمین می‌شوند؟

یکی از معتبرترین و به‌زعم بسیاری از بزرگان، معتبرترین کتاب در زمینه مدیریت بازاریابی و فروش در دنیا کتاب «مبانی مدیریت بازاریابی» نوشته اساتید این رشته، دکتر فیلیپ کاتلر و دکتر گری آرمسترانگ است. جالب است بدانید هرساله ویرایش جدیدی از این کتاب در دنیا ارائه می‌شود، اما آخرین ویرایش ترجمه‌شده از این کتاب، ویرایش چهارده آن است که به‌تازگی ترجمه‌شده است.

در این وبسایت تلاش می کنم که آخرین ویرایش این کتاب ها را مطالعه کرده و برداشت خود را در قالب فایل های صوتی و Pdf در اختیار علاقمندان قراردهم.

بازاریابی چیست؟

 فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که به‌وسیله آن، افراد و گروه‌ها نیازها و خواسته‌های خود را از طریق تولید، عرضه و مبادله کالاهای مفید و باارزش با دیگران تأمین می‌کنند.

نیاز انسانی: عدم دسترسی به یک رضایتمندی اساسی است. نیاز در بافت حیاتی انسان و روان او وجود دارد.

خواسته‌ها: میل و علاقه به اقلام خاصی که برطرف‌کننده نیاز است. خواسته بسیار زیاد است. خواسته‌های بشر توسط نیروی اجتماعی و نهادهای فرهنگی در حال تغییر و تحول است.

تقاضا: همان خواستار شدن بعضی از محصولات خاص است که با نوعی توانایی و تماس برای خرید همراه شده باشد. خواسته‌ها زمانی به تقاضا تبدیل می‌شوند که با قدرت خرید همراه شوند.

کالاها: هر چیزی است که بتوان برای تأمین یک نیاز یا خواسته عرضه کرد. یک کالا از سه جزء تشکیل می‌شود: محصول فیزیکی، خدمت و ایده، محصولات فیزیکی، وسایل ناقل برای ارائه خدمات به ما هستند.

وظیفه بازاریاب: فروش مزایا یا خدمات درون محصولات فیزیکی و نه تشریح ویژگی‌های فیزیکی آن‌ها. فروشندگانی که به‌جای تفکر درباره نیاز مشتری، در اندیشه محصول فیزیکی باشند دچار نزدیک‌بینی بازاریابی هستند.

فایده: برآورد مصرف‌کننده از استعداد و توانایی کلی محصول، برای تأمین نیازهای بیشتر است.

فایده ازنظر دی رُز: تأمین نیازهای مشتری همراه با رضایت که با حداقل هزینه ممکن از به دست آوردن مالکیت و استفاده به دست می‌آید.

مبادله: دریافت چیزی مطلوب از دیگری، در مقابل پرداخت‌ها به ازای آن.

چه قدر از زمان خود را به مطالعه اختصاص می‌دهید؟

واقعیت آن است که بسیاری از ما، زمان کافی برای برآوردن نیازهای اولیه خود به استراحت و تفریح را در اختیار نداریم، لذا صحبت از زمان برای مطالعه به نظر کاملاً دور از عقل و منطق می‌رسد. تازه، بسیاری از وقت‌ها پس از مطالعه قسمتی از کتاب متوجه می‌شویم که این کتاب در زمره کتاب‌های موردعلاقه ما نیست، لذا علاوه بر آنکه قسمتی از وقت خود را تلف‌کرده‌ایم، به هدف خود دست پیدا نمی‌کنیم.

در این وب‌سایت، برخی از برترین نوشته ها درزمینه مدیریت بازاریابی و فروش به‌صورت چکیده در اختیار دوستان قرار می‌گیرد که ایشان را قادر به بررسی می‌کند.

امید است بامطالعه این نوشته ها هرروز بر علاقه‌مندان به این رشته افزوده‌شده و اطلاعات کاملی در اختیار عزیزان علاقه‌مند قرار گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *