تفاوت نقش ویزیتور و نماینده علمی در شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

تفاوت نقش ویزیتور و نماینده علمی در شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

یکی از سؤالاتی که برای افراد جویای کار در شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی پیش می‌آید ” تفاوت نقش ویزیتور و نماینده علمی ” است. ما در وب‌سایت محبوبه رمضانیان مطالب زیادی درباره ویزیتور دارویی و نماینده علمی منتشر کرده‌ایم؛ اما در این مطلب به طور ویژه به تفاوت این دو گروه می‌پردازیم:

نماینده علمی کیست؟

نمایندگان علمی همان مد رپ ها هستند که نیاز دارویی و تجهیزات پزشکی در یک کلینیک درمانی یا مرکز مراقبت‌های بهداشتی را تشخیص می‌دهند و به شرکت دارویی برای تدوین استراتژی معرفی فروش محصول انتقال می‌دهند.

ویزیتور دارویی کیست؟

ویزیتور دارویی در روند پخش مویرگی در شرکت‌های پخش دارویی ایفای نقش می‌کند. ویزیتور در شرکت‌های پخش دارویی مانند کاتالوگ ایفای نقش می‌کند. زمانی که برای جلب سفارش فروش در حجم بالا شرکت دارویی نیاز به معرفی محصول و کالای پزشکی به‌صورت چهره‌به‌چهره دارد از ویزیتورهای دارویی برای این افزایش فروش استفاده می‌کند.

نماینده علمی باید چه چیزهایی را بداند؟

مدرپ به‌عنوان واسطه بین شرکت و کادر درمان عمل می‌کند؛ بنابراین اولین اطلاعاتی که نیاز دارد اطلاعات پزشکی و آشنایی با اصطلاحات درمانی است. از آنجاییکه از وظایف نماینده علمی این است که با داروخانه ها و مراکز تجهیزات پزشکی برای اطلاع از موجودی محصول در ارتباط باشد باید نحوه برخورد با این قشر را بداند. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین موارد برای یک نماینده علمی سطح تحصیلات است.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
بحران در مطب پزشک و یک تجربه

ویزیتور دارویی باید چه چیزهایی را بداند؟

ویزیتور دارویی بیشتر از هر چیز باید فن بیان را خوب بداند. برخلاف نماینده علمی برای ویزیتور دارویی نیاز به تحصیلات در رشته‌های مرتبط پزشکی نیست. موضوعی که در نظر گرفته می‌شود و مهم است قدرت انتقال مفاهیم است؛ بنابراین درست است که شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی برای استخدام ویزیتور چندان بر تحصیلات مرتبط اهمیت نمی‌دهند؛ اما قطعاً به گواهینامه پایان دوره ویزیتور دارویی توجه ویژه دارند؛ زیرا در این دوره‌ها ویزیتور به‌جای اینکه چانه‌زنی یاد داده شود، قدرت انتقال مفاهیم و پیشبرد کار تیمی را آموزش داده میشود که راز موفقیت یک ویزیتور است.

برجسته‌ترین خصوصیات رفتاری نماینده علمی چیست؟

آراستگی، وقت‌شناسی و دانش‌پذیر و اهل مطالعه بودن یک نماینده علمی در کنار سایر خصوصیات همچون انتقادپذیری و جدیت در کار و کلام نافذ، شانس استخدام او در شرکتهای دارو و تجهیزات پزشکی را بالا می‌برد.

برجسته‌ترین خصوصیات رفتاری ویزیتور دارویی چیست؟

یک ویزیتور دارویی موفق باید یک روان‌شناس و جامعه‌شناس خوب باشد و بداند که کدام رفتار و کدام گفتار را در چه زمانی به کار ببرد که بیشترین جواب را بدهد. البته که آراستگی و داشتن کلام نافذ و شیوا صددرصد مؤثر خواهد بود. علاوه بر اینکه اگر ویزیتور شناخت خوبی از محصولی که در دست دارد نداشته باشد اگر تمام موارد هم رعایت کند بازهم منجر به شکست خواهد شد.

دوره های آموزشی محبوبه رمضانیان

محبوبه رمضانیان با سال‌ها تجربه موفق در بازاریابی و فروش محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی در وب‌سایت خود دوره‌های تخصصی در زمینه بازاریابی دارویی ارائه می‌دهد. از جمله این دوره‌ها، دوره آموزشی ویزیتور موفق و آموزش نماینده علمی است. ممکن است که یک فرد موارد موردنیاز یک شرکت دارویی برای استخدام به‌عنوان مد رپ یا ویزیتور دارویی را داشته باشد؛ اما عامل قطعی موفقیت، داشتن موارد متعدد به‌صورت یک پکیج است که در دوره‌های محبوبه رمضانیان که به‌صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود، تک‌تک مواردی که موفقیت یک ویزیتور دارویی یا نماینده علمی را تضمین می‌کند در نظر گرفته شده است.
بسیاری از مواردی که عامل موفقیت یک فرد است حاصل سال‌ها تجربه است که قطعاً یک ویزیتور یا مدرپ در بدو ورود به کار آنها را نمی‌داند؛ اما در این دوره‌های آموزشی محبوبه رمضانیان از سال‌ها تجربه خود برای تدوین سرفصل‌ها استفاده کرده است. برای اطلاع از جزئیات دوره‌ها از طریق وب‌سایت با ما در ارتباط باشید.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
زنان در فروش محصولات سلامت‌محور: رازهای کسب درآمد برتر برای موفقیت

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *