معرفی دوره مهارت‌های فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی (بخش اول)

چرا دوره مهارت‌های فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی؟

یکی از مسائلی که به‌صورت روزمره در عملکرد شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تأثیر دارد، عملکرد نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) در آن مجموعه است. هر مجموعه‌ای جدا از اینکه چه محصولاتی دارد و یا با چه مشتریان و مخاطبان و تخصص‌هایی سروکار دارد، به آن دسته از نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) و نمایندگان فروشی (فارما رپ‌ها) احتیاج دارد که بتوانند به‌راحتی با مخاطبان شرکت ارتباط مؤثر برقرار کرده و پیام‌های ارائه‌شده را به آنها منتقل کنند. انتقال این پیام‌ها ممکن نیست مگر اینکه نمایندگان علمی یا همان مد رپ‌ها به‌خوبی آموزش‌ دیده باشند.

این سری مقالات شما را با دوره مهارت‌های فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی آشنا می‌کند و سعی دارد به چهار سؤال اساسی پاسخ دهد:

سؤال اول: آموزش نمایندگان علمی چه دستاوردهایی برای شرکت خواهد داشت؟

سؤال دوم: دوره مهارت‌های فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی از چه چارچوبی برای آموزش این مهارت‌ها استفاده می‌کند؟

سؤال سوم: بهتر است نماینده علمی‌ای انتخاب کنیم که از قبل آموزش دیده باشد یا خیر؟

سؤال چهارم: به‌عنوان یک نماینده علمی، آیا وظیفه شرکت ارائه آموزش مناسب به من نیست؟ چرا من باید به‌صورت مجزا در یک دوره آموزشی شرکت کرده و برای آن هزینه پرداخت نمایم؟

در بخش اول این سری از مقالات به اولین سؤال پاسخ می‌دهیم:

آموزش مهارت‌های فروش به نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) چه دستاوردهایی برای شرکت خواهد داشت؟

  1. رسیدن به زبان مشترک و شفاف شدن اهداف میان کلیه اعضای تیم بازاریابی و فروش

آموزش مهارت‌های فروش به نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) می‌تواند کمک کند تا زبان مشترکی بین تیم بازاریابی فروش و بخش‌های علمی و نیز مدیریت شرکت ایجاد شود. این امر باعث می‌شود که نمایندگان بتوانند به بهترین شکل اطلاعات علمی را با استفاده از مهارت‌های به‌دست‌آمده در ارائه مناسب و به‌موقع مطالب به زبان قابل‌فهم برای مشتریان ارائه دهند و اهداف فروش را با اهداف علمی و اهداف کلی شرکت هماهنگ کنند.

  1. ایجاد روحیه تیمی

آموزش مهارت‌های فروش به نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) می‌تواند به ایجاد روحیه تیمی در تیم بازاریابی و فروش کمک کند. این آموزش می‌تواند شامل تکنیک‌ها و استراتژی‌های ارتباطی و همکاری با اعضای تیم باشد که باعث افزایش هماهنگی و توانمندی تیم در انجام وظایف خود می‌شود. وجود یک روحیه تیمی مشترک به کلیه اعضا کمک می‌کند که متوجه باشند که مسائل و درخواست‌های آنها از تیم و شرکت قابل وصول بوده و به‌راحتی بتوانند مشکلات خود را با سایر اعضا و مدیران در میان گذاشته و به دنبال رسیدن به نتایج ملموس باشند. درنهایت، فضای کاری، تبدیل به فضایی دوستانه می‌شود که اعضا از همکاری با هم در آن لذت بیشتری برده و تلاش می‌کنند که روابط بهتری در فضای حرفه‌ای خود ایجاد نمایند.

  1. رسیدن به یک فرایند فروش منطقی

آموزش مهارت‌های فروش به نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) می‌تواند به استقرار یک فرایند فروش منطقی و مدیریت‌شده کمک کند. این فرایند باید شامل مراحل تعیین نیازها، ارائه اطلاعات علمی، ایجاد ارتباط مثبت با مشتریان و بخش‌های دیگر فروش باشد. این کمک می‌کند تا هر نماینده به یک شیوه انتخاب‌شده و مؤثر در فروش پیش برود.

  1. عدم نیاز به تبیین دوباره و صد باره اصول شرکت

با آموزش مهارت‌های فروش به نمایندگان علمی، این افراد با اصول شرکت و راهنمایی‌های فروش آشنا می‌شوند. این امر باعث می‌شود که نیاز به تبیین دوباره و صد باره اصول شرکت کاهش یابد. نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) با استفاده از این اصول می‌توانند بهترین نتایج را در فعالیت‌های فروش خود به دست آورند و با توجه به استانداردهای شرکت عمل کنند.

  1. افزایش دانش فنی:

آموزش مهارت‌های فروش چه ارتباطی با افزایش دانش فنی دارد؟ زمانی که نمایندگان علمی یا مد رپ‌ها با فرایند فروش بهتر و مناسب‌تر آشنا شوند، تلاش بیشتری می‌کنند تا با آموزش بیشتر در حوزه‌های علمی و فنی بتوانند مهارت‌های فروش خود را در فیلد مورداستفاده قرار دهند. آموزش نمایندگان علمی می‌تواند به افزایش دانش فنی و علمی در زمینه محصولات و خدمات شرکت کمک کند. این دانش به نمایندگان اجازه می‌دهد که با اطلاعات دقیق‌تری به مشتریان خدمت کنند و سؤالات آنها را به بهترین شکل پاسخ دهند.

  1. پوشش بهتر بازار:

آموزش نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) می‌تواند باعث بهبود توانمندی در تشخیص نیازها و مشکلات مشتریان شود. این اطلاعات به تیم بازاریابی کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی خود را با توجه به نیازهای واقعی مشتریان بهبود بخشیده و بازارهای جدید را بهتر تجزیه‌وتحلیل کنند. با تجزیه‌وتحلیل بهتر محیط، ما می‌توانیم بازار خود را گسترش داده و بخش‌هایی از آن را که تاکنون مغفول مانده بود، احیا کنیم.

  1. کاهش خطاها و اشتباهات:

آموزش نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) می‌تواند کمک کند تا خطاها و اشتباهات در اطلاعات ارائه‌شده به مشتریان کاهش یابد. این موضوع می‌تواند در ارتقاء اعتبار محصول و اعتماد مشتریان به شرکت کمک کند.

  1. افزایش فروش:

هدف از استخدام نمایندگان علمی، افزایش فروش است. با داشتن نمایندگانی که دارای دانش علمی و مهارت‌های فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی هستند، افزایش فروش حتمی است. مشتریان تمایل دارند با نمایندگانی کار کنند که به‌طور دقیق و علمی‌تر و با مهارت بهتر به نیازها و مشکلات آن‌ها پاسخ می‌دهند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
اولین قانون نفود در هر مرکز

با کلیه این موارد، آموزش مهارت‌های فروش به نمایندگان علمی (مد رپ‌ها) کارایی و عملکرد تیم فروش را افزایش می‌دهد و باعث موفقیت شرکت در بازار می‌شود.

اگر مدیر یک شرکت دارویی و یا شرکت تجهیزات پزشکی هستید، از شما دعوت می‌کنم که دوره مهارت‌های فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی را تهیه کرده یا از آموزش‌های سازمانی که به‌صورت سه‌روزه و یا چهارروزه برای تیم شما اجرا می‌شود، استفاده کنید و تفاوت در عملکرد و نتیجه را ملاحظه نمایید.

 درنهایت از شما می‌خواهم مقاله تأثیر آموزش در عملکرد نمایندگان علمی را مطالعه کرده و نتایج را بررسی نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *