اشتراک تجربیات 

در طول ۱۵ سال بازاریابی و فروش دارو و تجهیزات پزشکی و ملاقات با بیش از ۵۰۰ پزشک، پرستار و اعضای کادر درمان بر آن شدم تا تجربیات خود را با شما به اشتراک گذاشته و از همراهی شما بهره بگیرم تا بتوانیم قدمی در جهت بازاریابی و فروش محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی به‌صورت قانونی و اخلاقی برداشته و در این راه به هم‌میهنان و بیماران کمک نماییم.

زمانی که در مورد بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی صحبت می‌کنیم باید دقت داشته باشیم که این نوع از بازاریابی به دلیل ماهیت محصول، طبیعت محصولات و نوع مشتریان سیستم متفاوتی نسبت به سایر محصولات به‌خصوص محصولات زود مصرف (اف ام سی جی) برخوردار است در نظر داشته باشید که زمانی که شما به‌عنوان یک شرکت دارویی محصول جدیدی را وارد بازار کرده‌اید، امکان دارد که علاوه بر اینکه تازه است، شناخته‌شده نیست و پزشکان و بیماران در مورد این اطلاعاتی ندارند با معضلات دیگری مثل عدم امکان تبلیغات، عدم امکان اعلان عمومی و یا حتی عدم امکان دسترسی به مشتری نهایی (مصرف‌کننده نهایی) که همان بیمار ماست درگیر باشید.

وجود مشکلات بالا تمام شرکت‌های دارویی تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی را ملزم به ایجاد یک سیستم مشخص برای بازاریابی و فروش محصولات می‌کند. دقت داشته باشید بازاریابی و فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی به‌شدت قانون‌مند بوده و آیین‌نامه‌های خاص خود را نیز داراست. به‌طور مثال در یک شرکت مشاوره املاک شما می‌توانید برای دریافت درصد بالاتر از فروش با صاحب‌ملک یا مشتری مذاکره کنید درحالی‌که این امر به‌عنوان یک بازاریاب دارویی برای شما مجاز نیست.

داستان‌های فیلد

در این بخش، می‌خواهم هر داستان و تجربه‌ای را که در 15 سال گذشته به دست آورده‌ام، در قالب یک داستان یا تجربه با شما به اشتراک بگذارم. تمام این داستان‌ها تنها به‌صورت فایل صوتی منتشر می‌شوند و شما می‌توانید آنها را بشنوید.

درصورتی‌که تمایل به اشتراک تجربیات خود با ما دارید کافی است داستان خود را از طریق شماره تماس 7804-812-0912 با ما اشتراک گذاشته و ما نیز این داستان‌ها را منتشر خواهیم کرد.

خاطره شماره 1: من و کلمات قلمبه سلمبه!

خاطره شماره 2: همه می توانند مشتری باشند!

 

خاطره شماره 3: ویزیت سرزده یا همون Blind Visit!