مشاوره بازاریابی و فروش در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

زمانی که در مورد بازاریابی دارو و تجهیزات پزشکی صحبت می‌کنیم باید دقت داشته باشیم که این نوع از بازاریابی به دلیل ماهیت محصول، طبیعت محصولات و نوع مشتریان سیستم متفاوتی نسبت به سایر محصولات به‌خصوص محصولات زود مصرف (FMCG) برخوردار است. در نظر داشته باشید که زمانی که شما به‌عنوان یک شرکت دارویی محصول جدیدی را وارد بازار کرده‌اید، امکان دارد که علاوه بر اینکه تازه است، شناخته شده نیست و پزشکان و بیماران در مورد این اطلاعاتی ندارند با معضلات دیگری مثل عدم امکان تبلیغات، عدم امکان اعلان عمومی و یا حتی عدم امکان دسترسی به مشتری نهایی (مصرف‌کننده نهایی) که همان بیمار ماست درگیر باشید.

وجود مشکلات بالا، تمام شرکت‌های دارویی تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی را ملزم به ایجاد یک سیستم مشخص برای بازاریابی و فروش محصولات می‌کند. دقت داشته باشید بازاریابی و فروش در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی به‌شدت قانون‌مند بوده و آیین‌نامه‌های خاص خود را نیز داراست. به‌طور مثال در یک شرکت مشاوره املاک شما می‌توانید برای دریافت درصد بالاتر از فروش با صاحب‌ملک یا مشتری مذاکره کنید درحالی‌که این امر به‌عنوان یک بازاریاب دارویی برای شما مجاز نیست.

با توجه به تحصیلات و تجربه‌ای که در زمینه بازاریابی و فروش محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی در طی ۱۵ سال گذشته کسب کرده‌ام امیدوارم قادر به همکاری، کمک و مشاور شرکت‌هایی باشم که به‌تازگی وارد این صنعت شده و تلاش دارند از طریق تولید و یا واردات محصولات جدید به بیماران و هم‌وطنان خود کمک کنند. درعین‌حال امیدوارم که بتوانم به سایر شرکت‌هایی که سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کنند قسمتی از تجربیات خود در بازار را منتقل کرده و به موفق‌تر شدن این شرکت‌ها کمک نمایم.

خدمات مشاوره‌ای که می‌توان از این مجموعه انتظار داشت:
 • مشاوره جهت تهیه برنامه بازاریابی شامل:
  • بررسی وضعیت محصول و بازار
  • بررسی ماتریس SWOC شرکت و محصول
  • مشاوره تهیه برنامه استراتژیک بازاریابی و فروش
  • مشاوره بودجه‌بندی و بازگشت سرمایه
 • مشاوره استخدام نیروهای نمایندگی علمی و سرپرست بازاریابی و فروش و بالین (با تمرکز بر ویژگی‌های فروشندگی فرد)
 • مشاوره بازاریابی دیجیتال
  • تهیه استراتژی وب‌سایت
  • برنامه‌ریزی و تهیه استراتژی محتوا برای وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و تصویر برند شرکت در فضای آنلاین
 • مشاوره و کوچینگ نمایندگان علمی و سرپرستان در فیلد
 • مشاوره فردی مدیران و سرپرستان
شرایط درخواست مشاوره:

اطلاع دقیق از مطلبی که درباره آن نیاز به مشاوره دارید. دقت کنید، پرسیدن سؤال درست، نیمی از پاسخ است.

محتوای جلسات مشاوره:

جلسات مشاوره با توجه به نیاز کارفرما برنامه‌ریزی می‌گردد. پس بهترین راه برای استفاده حداکثری از زمان، به اطلاع دقیق شما از مسئله و ابهامی که در آن نیاز به مشاوره دارید بازمی‌گردد. بدیهی است در این جلسات ابتدا مشاور به سؤالات و ابهامات کارفرما پاسخ داده و پس از کسب اطلاعات کلیدی، اقدام به ارائه راهکارها و استراتژی مدیریت و بهبود بازار خواهد نمود.

تعرفه مشاوره:

تعرفه مشاوره برای یک جلسه داخل شهر تهران و دفتر شرکت متقاضی (محل تعیین‌شده از سوی کارفرما) برای کسب‌وکار نوپا 9۰۰.۰۰۰ تومان، کسب‌وکار کوچک تا متوسط 1.2۰۰.۰۰۰ تومان، کسب‌وکار سازمانی 1.8۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد. هر جلسه به مدت ۹۰ دقیقه برگزار خواهد گردید.

مشاوره تلفنی، در قالب دو جلسه و مدت هر جلسه ۵۰ دقیقه می‌باشد، تعرفه 1.2۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد. جلسات مشاوره می‌توانند ترکیبی از انواع فوق باشند.

هزینه ایاب و ذهاب به عهده کارفرما می‌باشد.

شرایط و زمان پرداخت:

پرداخت هزینه جلسه اول مشاوره تلفنی پیش از مشاوره و نیز پرداخت جلسات مشاوره حضوری 50% پیش از جلسه و الباقی در انتهای جلسه خواهر بود.

اطلاعات پرداخت:

شماره‌حساب: 1-1314327-800-802             به نام: محبوبه رمضانیان کیکانلو              بانک: سامان

شماره کارت: 9406-5199-8610-6219           به نام: محبوبه رمضانیان کیکانلو               بانک: سامان

شماره شبا: 01 3270 1314 8000 0802 0560 32-IR به نام: محبوبه رمضانیان کیکانلو   بانک: سامان

ارسال رسید به شماره تلفن 7804 812 0912

شرایط عودت وجه:

جلسات مشاوره به‌صورت تضمین‌شده بوده و در صورت عدم رضایت، بدون قید و شرط مبالغ دریافتی به حساب مشتری عودت می‌گردد. هزینه ایاب و ذهاب همچنان بر عهده کارفرما می‌باشد.