پرسونال برندینگ برای پرستاران

برند شخصی ابزاری است که پرستاران می‌توانند برای ایجاد شغلی متنوع و رضایت‌بخش از آن استفاده کنند.

در پرستاری، پرستار بودن تا حدودی یک هویت است. سر شما در تماس با شنیدن عبارت پرستار، در داخل و خارج از بیمارستان، می‌چرخد. جای تعجب نیست که اگر این حرفه را رها کنید، هویت خود را از دست می‌دهید. هنوز پرستار هستی؟ اکنون هویت شما چیست؟ اگر می‌خواهید یک برند شخصی برای خود ایجاد کنید، این مقاله شما را در مراحلی که باید طی کنید، راهنمایی می‌کند.

اولاً، بدانید که به‌هیچ‌وجه کم نشده‌اید. درواقع، شما پیچیده‌تر و جالب‌تر از این هستید که صرفاً یک پرستار باشید؛ اما اکنون باید عمیق‌تر جستجو کنید و از خود بپرسید که ارزش‌های شما چیست و چه چیزی را روی میز آورده‌اید – برند شما چیست.

ببینید ما آن‌قدر وقت خود را صرف رسانه و تبلیغات می‌کنیم که فراموش می‌کنیم ما و ناممان به‌خودی‌خود برند هستیم. برند شخصی ما به جای ما صحبت می‌کند. اینکه چقدر خوب آن برند را می‌فروشیم می‌تواند مسیر شغلی ما را تعیین کند. در مورد آن فکر کنید. انتخاب شدن برای یک شغل یا فرصت مستلزم بازاریابی برای خودتان و ارزشی است که به ارمغان می‌آورید. چگونه متمایز می‌شوید؟

یک برند شخصی قدرتمند می‌تواند شما را از نظر حرفه‌ای جلوتر ببرد.

من مجذوب این ایده هستم که خودمان را سرپرستی کنیم و روایت‌هایمان را کنترل کنیم تا بتوانیم بهتر به “ما” خدمت کنیم؛ بنابراین من از این فرصت استفاده کردم تا عمیق‌تر به موضوع بپردازم و برخی از قوانین طلایی برند سازی شخصی را با شما به اشتراک بگذارم. برای شروع، به دنبال شاد زهرایی، یک استراتژیست رشد شغلی، رفتم. به قول شاد زهرایی، برند سازی شخصی به معنای تثبیت و تقویت مداوم این است که شما چه کسی هستید و چه چیزی برای آن در شغل و زندگی خود ایستاده‌اید.

برند سازی شخصی باید بازتاب واقعی شخصیت شما باشد. شما باید خود را از دیگران متمایز کنید و نسخه‌ای از خود ارائه دهید که با ارزش‌های شما و آنچه برای آن ایستاده‌اید همسو باشد. این شامل نقاط قوت، نظرات و اصول، تجربیات، شخصیت و داستان شما می‌شود.

یک آزمایش اجتماعی:

درک اینکه دیگران ما را چگونه می‌بینند، اولین قدم خوب برای تعیین اینکه آیا برند شخصی موردنظر ما به‌خوبی منعکس‌شده است یا خیر. در یک آزمایش کوچک، از گروهی از افرادی که به طور حرفه‌ای می‌شناسم خواستم که مرا توصیف کنند. در اینجا چیزی است که آن‌ها گفتند:

« خلاق، مشاهده‌گر، صریح، همدل، کسی که به تلاش خود ادامه می‌دهد، متفکری متفاوت است و از کشف ایده‌های جدید نمی‌ترسد.» البته این افراد بیشتر کارمندان من بوده‌اند لذا طبیعی است که نظراتشان با تملق همراه باشد.

« شما از کشمکش‌ها و تنش‌های بازار بالاتر می‌روید، با فرهنگ غالب در بازار درگیر می‌شوید. درحالی‌که کسی فکر می‌کند که برخورد با سخنرانان مشکل‌ساز بسیار آزاردهنده است، شما همیشه حس شوخ‌طبعی خوبی در مورد موقعیت‌های زندگی دارید. شما مانند یک استاد تکواندو هستید که در برابر ترس نمی‌ایستد، بلکه خم می‌شود تا دست دیگری را بگیرد.» این جملات را یکی از مشتریان به من گفت

این در مقایسه با دیدگاهی که من از خودم دارم و می‌خواهم شناخته شوم چگونه است؟ این به من این فرصت را می‌دهد تا ارزیابی انتقادی کنم که دیگران چگونه من را می‌بینند و تعیین کنم که آیا این نوع برندی است که من می‌خواهم ارائه دهم.

خوب، برخی هم عقیده دارند، من خیلی راحت قایم می‌شوم و بعد از هر سختی به لاک دفاعی فرومی‌روم. پدرم هم اعتقاد دارد من یک فرافکن حرفه‌ای هستم؛ و به قول همسرم، کمتر از توانایی‌هایم اعتمادبه‌نفس دارم.

استراتژی شغلی – چگونه محورهای اصلی حرفه خود و مسیر آن را شناسایی می‌کنید؟

این به شما کمک می‌کند که بدانید چه تخصصی را می‌خواهید دنبال کنید و چه نوع نقش‌هایی را می‌پذیرید، چه در پرستاری یا خارج از پرستاری، آموزش بالینی یا غیر بالینی.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
برندسازی شخصی پرستاری

به رزومه خود واقعاً خوب نگاه کنید. می‌خواهید چگونه به نقش رؤیایی‌تان برسد؟ این می‌تواند از یک متخصص بودن تا بالا رفتن از نردبان شرکت‌ها، بیمارستان‌ها تا دانشگاه را شامل شود. همچنین می‌تواند مجموعه‌ای از کارتان را برای دنبال کردن کاری آزاد بسازید. در نظر بگیرید که اولویت‌های شما چیست و تعادل مالی و زندگی کاری برای شما چگونه است؟

اجازه دهید فضای بین جایی که در حال حاضر هستید و جایی که می‌خواهید باشید الهام‌بخش شما باشد را با یکدیگر بیابیم. با جستجوی فرصت‌ها و موقعیت‌هایی که به شما کمک می‌کند تا به نقش موردنظرتان برسید، برند شخصی خود را بسازید. لازم نیست آن‌ها یک رابطه تمام‌وقت باشند. مشارکت در پروژه‌ها، رویدادها، نوشتن مقاله و کار داوطلبانه راه‌های درخشانی برای نشان دادن خود، کسب تجربه و ایجاد یک برند هستند. یک استراتژی بسازید که برای شما مفید باشد.

  • آیا این فرصت به من این امکان را می‌دهد که برای شرکت/تیم/صنعت جدیدی که می‌خواهم وارد شوم ارزشمندتر و مفیدتر باشم؟
  • آیا این چیزی است که به من امکان می‌دهد کارهایی را که دوست دارم انجام دهم و بیشتر از نقاط قوت خود استفاده کنم؟
  • آیا این امر باعث پیشرفت شغلی من می‌شود و من را شاغل‌تر یا ماهرتر می‌کند؟
  • آیا در کنار دیگرانی خواهم بود که به من الهام می‌بخشند و به من قدرت می‌دهند و می‌توانم از آن‌ها بیاموزم؟

یک معلم برند سازی شخصی:

روابط عمومی در برند سازی اهمیت دارد – چگونه افرادی را شناسایی می‌کنید که می‌توانند به شما کمک کنند تا به جایی که می‌خواهید برسید؟

مهم نیست که چقدر در کاری که انجام می‌دهید، بهترین هستید. دستاوردهای شما پشت درهای بسته اهمیت چندانی ندارد. البته که مهم است وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید؛ اما آیا این کافی است؟

در اتصال قدرت وجود دارد، بنابراین مهم است که دید خود را افزایش دهید و قابل ارتقا باشید. ارجاعات و توصیه ها مشاغل بسیاری را پر می‌کند.

شبکه‌سازی کنید و با افراد رشته موردنظر خود آشنا شوید. آن‌ها را جستجو کنید و در ازای یک مصاحبه اطلاعاتی برای آن‌ها یک فنجان قهوه بخرید. کاری که ایمیل سرزده می‌تواند انجام دهد شما را شگفت‌زده می‌کند. داستان خود را به آن‌ها بگویید و به آن‌ها گوش دهید. سؤالاتی بپرسید و بیاموزید که برای رسیدن به جایی که امروز هستند چه چیزی لازم است. چگونه می‌توانید آن را در استراتژی شغلی خود اعمال کنید؟ با پیشنهاد راه‌حل‌هایی برای چالش‌های موجود در زمینه موردعلاقه خود، علاقه خود را نشان دهید. پیگیری و ادامه ارائه ارزش را فراموش نکنید. شبکه‌سازی نام شما را می‌سازد، شما را در مسیری که دوست دارید، قرار می‌دهد؛ و به شما کمک می‌کند که پیشرفت کنید.

بهینه‌سازی حضور آنلاین شما نیز راهی ضروری برای جلب‌توجه است. رسانه‌های اجتماعی ابزار قدرتمندی هستند و شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید.

پلتفرم‌های مختلف می‌توانند استراتژی‌های برند سازی متفاوتی را ارائه دهند. بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید، خواه لینکدین، اینستاگرام، فیس‌بوک یا توییتر باشد. داستان خود را مطرح کنید، نظرات خود را به اشتراک بگذارید، از تغییرات مثبت حمایت کنید و حضور آنلاین خود را ایجاد کنید.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
محتوای اینستاگرام پرستاری که برند شده است، چگونه است؟

ارزش‌های ذاتی شما – چگونه می‌توانید در مورد داستان و تجربیات زندگی خود کاملاً صادق باشید؟

خودآگاه بودن و دانستن ارزش‌های اصلی خود باعث توانمندسازی شما می‌شود. فردیت شما را مشخص می‌کند و به شما کمک می‌کند تا اهدافی را که برایتان مهم هستند دنبال کنید. همچنین به تصمیم‌گیری کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد به‌سرعت از چیزی را که در خدمت شما نیست، حذف کنید.

برند شخصی ما تجلی بیرونی تمام آنچه در درون می‌گذرد، است. سپس بر نحوه نگاه، صحبت و برخورد ما با افراد اطرافمان تأثیر می‌گذارد. بین خود ذاتی ما و تعامل ما با مردم، ارزش‌های ما قرار دارد.

آن‌ها بازتابی از شخصیت، اصول، باورها و داستان ما هستند. با خودتان بنشینید و به‌درستی در مورد آنچه برای شما مهم است فکر کنید.

در فهرستی از ارزش‌های اصلی که به ما معرفی شده است، چهار ارزش اصلی را انتخاب کنیم. از انتخاب صرفاً مقادیری که به نظر شما خوب است خودداری کنید. در عوض، با خودتان صادق باشید و یک یا دو ماه به خودتان فرصت دهید تا فکر کنید و بفهمید که چه چیزی به شما بیشترین رضایت را می‌دهد. واقعاً اگر به راهنمای روشمندتری برای کشف ارزش‌های اصلی خود نیاز دارید، دقیق‌تر با خود خلوت کنید.

فراموش نکنید فرایند برند سازی شخصی یک فرایند مادام‌العمر است پس باید برای آن زمان و انرژی لازم را قرار دهیم.

به‌طور مداوم با خودتان چک کنید تا ببینید آیا هدفمند و همسو باارزش‌های خود زندگی می‌کنید. آیا شما خود را با افرادی احاطه کرده‌اید که ارزش‌های شما را به اشتراک می‌گذارند؟ در حالت ایدئال، محیط حرفه‌ای شما نباید با ارزش‌های اصلی شما در تضاد باشد.

چقدر زندگی خود را از لحاظ شخصی و حرفه‌ای با ارزش‌های خود هماهنگ می‌کنید؟

اهدافی که برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنید چیست و ارزش‌های شما چگونه به آن‌ها کمک می‌کند؟

در حال حاضر چه انتخاب‌های متفاوتی در زندگی‌تان می‌توانید انجام دهید تا به شما کمک کند با ارزش‌هایتان هماهنگ‌تر زندگی کنید؟

شما بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری خود هستید – وقتی مردم به‌راحتی نام شما را با کارتان مرتبط می‌کنند، چه نتایجی از آن انتظار دارید؟

برند سازی شخصی مثبت به‌طور مستقیم بر مسیر شغلی شما تأثیر می‌گذارد. شما می‌توانید کنترل زیادی روی اینکه می‌خواهید زندگی حرفه‌ای‌تان چگونه باشد، داشته باشید و این ممکن است چیزی باشد که شما را به آنجا برساند. همه‌چیز در مورد ایجاد شهرت، ایجاد تصویری از خود برای جهان و بازاریابی خود به‌عنوان یک فرد است.

برند شما چیزی است که وقتی در اتاق نیستید، مردم درباره شما می‌گویند. (جف بزوس) که البته من با نظر ایشان خیلی موافق نیستم، این تصویر برند شما است و با برند شخصی شما تفاوت دارد. شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع موفقیتی برای خود می‌خواهید و مترادف با آن برند باشید، بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها چیز خوبی می‌گویند. میراث شما در دست شماست، اکنون آن را وارد بازی کنید!

آیا شما یک پرستار هستید که قصد دارید برای خود یک برند شخصی بسازید؟ برای ما بنویسید و به ما اطلاع دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *