برگه تقلب هدفگذاری

آیا می خواهید برگه تقلب هدفگذاری برای ویزیت را دانلود کنید؟

اگر اینجا هستید، احتمالا هدفتان همین است!

وقتی از هدف‌گذاری صحبت می‌شود همه افراد آشنا به فرایند هدف‌گذاری، به نام به یاد  واژه اسمارت (SMART) می‌افتد. این واژه مدت‌هاست در ادبیات هدف‌گذاری وارد شده و به دلیل کارایی بالای آن روزبه‌روز جایگاه بهتری برای افرادی که تمایل به موفقیت دارند، پیدا می‌کند. در ویزیت پزشک نیز این واژه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. باید توجه داشته باشید که اگر بدون هدف‌گذاری مشخص و درست ویزیت را شروع کنیم، مسلماً دستاوردی به جز یاس و ناامیدی نخواهیم داشت.

 

  • هدف شما باید مشخص (Specific)  باشد. مشخص‌بودن هدف به آن معناست که بدانید دقیقاً در مورد چه خواسته صحبت می‌کنید. مثال: بیمار دارای زخم پای دیابتی
  • هدف باید قابل‌اندازه‌گیری باشد. قابل‌اندازه‌گیری بودن، دقیقاً به آن معناست که بتوانیم از یک مقیاس برای اندازه‌گیری استفاده کنیم. 1 عدد، ۲ عدد، یا  ۱ متر در ۲ متر یا هر مقیاسی که مدنظر ماست.
  • هدف باید قابل دستیابی باشد. قراردادن هدفی بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک انگیزه ما را برای دستیابی به آن از بین می‌برد. حتی قراردادن اهداف غیرقابل‌دسترسی موجب می‌شود که ما در خود احساس سرشکستگی و ناامیدی بیشتری داشته باشیم.
  • هدف باید واقع‌گرایانه تنظیم شود. به طور مثال ویزیت مؤثر رودررو با ۳۰ پزشک در یک روز هدفی چندان واقع‌گرایانه نیست و ما را از دستیابی ناامید می‌سازد.
  • هدف باید حتماً زمان‌بندی مشخصی داشته باشد. به طور مثال استفاده پزشک از محصول شماره ۱ ظرف یک ماه آینده.

 

 اگر تمام عوامل بالا را بخواهیم در یک هدف‌گذاری جامع به‌صورت مثال بیان کنیم،  می‌توانیم عبارتی نظیر جملات زیر را داشته باشیم:

هدف:  دستیابی به ده درصد از بیماران دیابتی دارای زخم پای دیابتی برای استفاده از محصول الف ظرف یک ماه آینده.

برای دانلود برگه تقلب هدف‌گذاری روی دکمه زیر کلیک کنید.