شاید بد نباشد در همین ابتدا قسمتی از مزایای کاری یک نماینده علمی را به صورت تیتروار بدانیم.

  • ساعت کار انعطاف‌پذیر
  • حقوق و مزایای مناسب
  • مأموریت‌های کاری
  • آموزش‌های منظم
  • رضایت از کمک به بیماران
  • امکان برخورداری از هم‌نشینی افراد باهوش جامعه

در ادامه هریک موارد بالا را توضیح خواهیم داد:

ساعت کار انعطاف‌پذیر

اگر فردی باشید که آزادی و استقلال کاری یکی از اولویت‌های شما باشد، به‌عنوان یک نماینده علمی در اغلب اوقات این امکان را دارید که زمان خود را برنامه‌ریزی کرده و بر اساس برنامه منظمی پیش بروید. بسته به نوع برنامه‌ریزی در اغلب اوقات زمان کافی برای اختصاص زمان به فعالیت‌های شخصی خود نیز خواهید داشت.

حقوق و مزایای مناسب

بد نیست در اینجا بگویم یک نماینده علمی در اغلب موارد از حقوق بالاتر از حقوق عرف جامعه در مقایسه با سایر بازاریابان برخوردار بوده و بسته به نوع شرکت از مزایای مالی شامل پکیج‌های پورسانت، حق مأموریت و یا بونوس سالانه نیز برخوردار خواهد شد. در مورد حقوق و مزایای یک نماینده علمی بعداً بیشتر صحبت خواهیم کرد؛

مأموریت‌های کاری

اغلب شرکت‌ها دفتر بازاریابی و فروش خود را در محل اصلی شرکت مستقر می‌کنند. لذا نمایندگان علمی‌ای که در این شرکت‌ها فعالیت می‌کنند، برای فروش محصولات خود به سایر مناطق و استان‌ها نیازمند سفرهای کاری منظم ماهیانه هستند. اگر فرد ماجراجویی باشید و سفر یکی از فعالیت‌های جذاب برای شما باشد، احتمالاً از این مأموریت‌های کاری لذت خواهید برد. هرچند در اغلب مأموریت‌ها به‌اندازه کافی زمان برای فعالیت‌های فوق‌برنامه نخواهید داشت.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
 بهترین استراتژی‌های بازاریابی پزشکی در سال 2022

آموزش‌های منظم

اگر فردی آموزش پذیری باشید و از گسترش و توسعه مهارت‌های خود لذت ببرید به‌جرئت می‌توانم بگویم که کار کردن به‌عنوان یک نماینده علمی برایتان بسیار مفید بوده، افق‌های تازه‌ای را پیش روی شما بازخواهد کرد. اغلب شرکت‌ها یک برنامه منظم آموزش و به‌روز نگه‌داشتن نیروهای فروش خود دارند. این آموزش‌ها در بیشتر موارد در جهت افزایش مهارت‌های فروش بهبود فردی، قدرت عملکرد تیمی و لذت بردن از فرایند ویزیت می‌شود.

رضایت از کمک به بیماران

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های کار یک نماینده علمی کمک به بهبود یک بیمار می‌باشد. زمانی که به‌عنوان مسئول بازاریابی یکی از شرکت‌های درمان زخم فعالیت می‌کردم یکی از جذاب‌ترین اتفاقات زمانی بود که پزشک و یا پرستار و یا درمانگر در مورد بهبودی بیمار با استفاده از محصولات معرفی‌شده توسط من گفتگو می‌کرد.

امکان پیشرفت در مجموعه

مزایای بالا و مزایای دیگری که مسلماً از کار کردن به‌عنوان یک نماینده علمی در زندگی شخصی و اجتماعی افراد حاصل می‌شود این حرفه را به‌عنوان یکی از حرفه‌های جذاب معرفی می‌کند.

امکان برخورداری از هم‌نشینی افراد باهوش جامعه

مشتری نمایندگان علمی در اغلب موارد پزشکان، پرستاران و افراد کادر درمان هستند که می‌توانیم بگوییم از لحاظ اجتماعی و عرف جامعه در دهک‌های بالای جامعه قرار می‌گیرند. این امر به نماینده علمی امکان لذت بردن از یک گفتگوی هوشمندانه و حرفه‌ای را داده و درعین‌حال سطح عملکرد اجتماعی افراد را به‌شدت بالا می‌برد.

 دقت داشته باشید که این حرفه می‌تواند به‌عنوان یک تیغ دو لبه عمل کند. منظور از تیغ دو لبه چیست؟ اگر به‌اندازه کافی مهارت‌های خود را گسترش ندهید، متأسفانه این حرفه به شغلی بسیار چالش‌برانگیز و آزاردهنده تبدیل خواهد شد

در این مقاله سعی کردم تعریف کلی از نمایندگی علمی به‌عنوان یک نماینده علمی سابق را ارائه داده و به برخی از مزایای این حرفه بپردازم. در مقاله‌های بعد سعی خواهم کرد به معایب این حرفه نیز نیم‌نگاهی انداخته و بخش مالی مزایای این حرفه را بیشتر بازکنم.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
نکاتی مهم برای بازاریابی یک شرکت دارویی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *