برند شخصی پرستاری خود را بسازید

بازار کار برای پرستاران در حال تغییر است. پیدا کردن کار به‌آسانی سابق نیست. این تا حد زیادی به دلیل کاهش بودجه، فرآیندهای سختگیرانه درخواست و تغییر نقش کارکنان مراقبت‌های بهداشتی است. لذا، پرستاران باید خلاقیت به خرج دهند تا راه‌هایی برای متمایز ساختن خود از جمعیت بیابند. این امر به‌ویژه در هنگام جستجوی کار صادق است. یکی از راه‌هایی که پرستاران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که برجسته خواهند شد، توسعه یک برند شخصی است.

برندهای شخصی دیگر محدود به افراد مشهور و مدیران ارشد نیستند. همه فرصتی دارند تا تخصص خود را به‌صورت آنلاین به نمایش بگذارند و افراد، بیشتر از همیشه از این فرصت استفاده می‌کنند. پرستاران مهارت‌ها و دانش منحصربه‌فردی دارند که با استفاده از ابزار مناسب می‌توان آن را به شیوایی و به‌اندازه کافی نشان داد. برند سازی شخصی به پرستاران کمک می‌کند تا در میان جمعیت برجسته شوند و در صدر فهرست بلندبالایی از کاندیداهای شغل قرار گیرند.

این سه دلیل را در نظر بگیرید که پرستاران باید یک برند شخصی بسازند:

عصر اینترنت در راه است. کار کمی برای فرار از آن می‌توانید انجام دهید. در واقع، گزارش شده است که 80 درصد از کارفرمایان یک نامزد شغلی بالقوه را در گوگل جستجو می‌کنند. آیا می‌دانید وقتی شخصی نام شما را در اینترنت جستجو می‌کند چه چیزی نشان داده می‌شود؟ خوب است؟ بد است؟ آیا کلاً شخص دیگری است؟ اگر کنترل برند شخصی خود را به دست نگیرید، ممکن است بسیاری از فرصت‌های شغلی بالقوه را قبل از اینکه حتی مصاحبه کنید، از دست بدهید.

آیا تابه‌حال خود را در گوگل جستجو کرده‌اید؟ این امکان وجود دارد که مطالب منفی در مورد شما در فضای مجازی نوشته‌شده باشد و اگر نگاه نکنید هرگز متوجه نخواهید شد. حتی ممکن است در مورد کسی که همنام شماست چیزهای منفی نوشته شود. وقتی برای یک موقعیت جدید درخواست می‌دهید، نمی‌خواهید یک کارفرمای بالقوه مجبور باشد حدس بزند که آیا مطلبی که با نام شما پیداکرده است شما هستید یا خیر. این یک مکالمه ناخوشایند در مصاحبه خواهد بود.

رزومه خود را دور نیندازید، اما تمام تخم‌مرغ‌های خود را نیز در سبد رزومه کاغذی قرار ندهید. رزومه یکی از ابزارهای زیادی است که برای کاریابی به آن نیاز دارید. اطمینان از اینکه با جدیدترین ابزارهای شغلی پرستاران آشنا هستید، بسیار مهم است. خدمات پورتفولیوی الکترونیکی LinkedIn یک رزومه سنتی پرستاری را شسته‌رفته می‌کند. ارائه پیوندی به کارفرمای بالقوه به پورتفولیوی الکترونیکی خود نشان می‌دهد که با فناوری در حال تحول همراه باشید و تغییرات دیجیتال را در آغوش بگیرید. با توجه به دنیای امروزی که در تکنولوژی غرق شده است، این امر کاملاً ضروری است.

برند سازی شخصی برای پرستاران

اکثر پرستاران خود را یک برند نمی‌دانند. فهمیدم. ازلحاظ تاریخی، پرستاران توانسته‌اند با مشکل کمی کار پیدا کنند. بااین‌حال، در سال‌های اخیر به نظر می‌رسد کمبود پرستار در حال کاهش است و پرستاران بیشتری برای تأمین امنیت و حفظ کار با مشکل مواجه می‌شوند.

شخصاً تا قبل از شروع وبلاگ نویسی، خودم را یک برند (من پرستار نیستم ولی در عالم اینترنت به‌عنوان یک کارشناس زخم شناخته‌شده‌ام.) نمی‌دانستم. من متوجه نشدم که برای ارتقای برندم و درنهایت رشد در صنعت پرستاری باید چقدر «فروش» انجام دهم. بااین‌حال، به‌زودی متوجه شدم که پرستاران باید از برندهای شخصی خود آگاه باشند و برای ساخت آن‌ها تلاش کنند. به‌عنوان یک پرستار، شما یک برند شخصی دارید. خود را به‌عنوان یک پیمانکار مستقل در نظر بگیرید. شما باید خود را به یک دارایی و منبع قابل‌فروش تبدیل کنید تا یک شرکت در شما ارزش ببیند. خلاصه باید خودت رو بفروشی

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
استفاده از اینستاگرام در بازاریابی پزشکی

اما من عاشق کاری هستم که در حال حاضر انجام می‌دهم

حتی اگر با سود و خوشحالی مشغول به کار هستید، همچنان باید به‌عنوان یک پرستار حرفه‌ای از برند شخصی خود آگاه باشید. با حرفه خود به‌عنوان یک تجارت رفتار کنید و بر این اساس خود را بازاریابی کنید. آیا از سطح درآمد فعلی، نقش فعلی و فرصت‌های فعلی خود برای رشد راضی هستید؟ یا… آیا می‌خواهید در حرفه پرستاری خود کارهای بیشتری انجام دهید؟ آیا می‌خواهید در حرفه خود رشد کنید؟ آیا می‌خواهید کسب‌وکار شما موفقیت بلندمدتی همراه با رشد مداوم باشد، یا می‌خواهید دقیقاً همان‌جایی که در حرفه پرستاری خود هستید بمانید؟ بیانیه مأموریت پرستار شما چه می‌گوید؟

در نقش خود راضی بودن

اگر از نقش پرستاری فعلی خود راضی هستید، برای خودتان دست بزنید. من به شما حسادت می‌کنم. اگر می‌توانستم راضی باشم زندگی خیلی راحت‌تر می‌شد. اگر همه ما فقط می‌توانستیم راضی باشیم، احتمالاً استرس بسیار کمتری در این دنیا وجود داشت. باز هم ما هرگز نوآوری نمی‌کنیم، هرگز به دنبال بهبود نمی‌گردیم و من تقریباً مطمئن هستم که هنوز در تلاش برای کشف آتش، چرخ و چیزهای احمقانه‌ای مانند آن هستیم… آن اجداد دیوانه ما قدم برداشتند. به بشقاب رسیدند و تمدن ما را به دلیل بی‌محتوا بودن به جلو سوق دادند.

گاهی آرزو می‌کنم کاش می‌توانستم راضی باشم. گاهی اوقات آرزو می‌کنم کاش می‌توانستم کمی بیشتر از این بخواهم. گاهی اوقات آرزو می‌کنم ای‌کاش این‌قدر اهمیت نمی‌دادم. مطمئناً راحت‌تر خواهد بود. مطمئناً کمتر هیجان‌انگیز خواهد بود؛ اما من تقریباً مطمئن هستم که خسته‌کننده نیز خواهد بود.

به نظرتان در حرفه خود به‌اندازه کافی متمایز هستید؟

برای آن دسته از شما که آماده سکونت نیستید یا می‌خواهید از زندگی و حرفه پرستاری خود لذت بیشتری ببرید، برند سازی شخصی برای متمایز کردن خود از بقیه پرستارانی که به دنبال همان سطح موفقیت شما هستند، ضروری است. شما باید برای خود یک دارایی منحصربه‌فرد تعریف کنید و خود را به‌عنوان یک بخش حیاتی از موفقیت یک سازمان مراقبت‌های بهداشتی معرفی کنید. شما باید به خودتان ایمان داشته باشید و به کاری که انجام می‌دهید و می‌توانید انجام دهید ایمان داشته باشید.

اگر خودت را باور نداشته باشی، چطور انتظار داری دیگران را متقاعد کنی که به تو ایمان داشته باشد؟

دقیقاً.

  • به خودت ایمان داشته باش
  • به‌عنوان یک پرستار به خودتان ایمان داشته باشید
  • بهترین ابزاری که هر پرستاری می‌تواند در جعبه‌ابزار خود داشته باشد اعتمادبه‌نفس است.

بیماران، همکاران و مدیریت شما برای آن ارزش قائل هستند. بیایید اعتمادبه‌نفس را با تکبر اشتباه نگیریم، زیرا در آن صورت هیچ‌کس برای شما ارزشی قائل نیست. شما باید از نقاط قوت خود آگاه باشید و از آن‌ها برای ارائه بهترین مراقبت از بیمار استفاده کنید.

خودتان را با اعتمادبه‌نفس بازاریابی کنید. حتی اگر سعی نمی‌کنید شغل دیگری پیدا کنید، از هر برخورد حرفه‌ای به‌عنوان فرصتی استفاده کنید تا به کسی نشان دهید که از مراقبتی که ارائه می‌دهید مطمئن هستید. اعتماد به مراقبت‌های پرستاری باعث بهبود روابط شما با بیماران و همکارانتان می‌شود و شما به‌عنوان منبعی برای دیگران دیده خواهید شد. شما همیشه باید آگاه باشید که دیگران چگونه تصور می‌کنند. شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی تأثیری که بر جای گذاشته‌اید می‌تواند به چیزهای بزرگ‌تر و بهتری برای شما و شغلتان منجر شود.

  • کمی متفاوت باشید و برای روزهای بهتر آماده‌باشید
  • همیشه مخالفانی وجود خواهند داشت.
  • همیشه سردمداران اختلاف حضور خواهند داشت.
  • برای آن آماده‌باشید.

زیاد حرف نزن

دو صد گفته چون نیم کردار نیست. به جای رؤیاپردازی، شما باید رؤیاها را ببینید و سپس آن‌ها را عملی کنید. اگر می‌خواهید خود را متمایز کنید، باید از لبه خارج شوید، کمی متفاوت باشید و کمی درخشان تر از همه ستاره‌های دیگر بدرخشید. شما به‌عنوان یک پرستار، با تحصیلات دقیقی که به دست آورده‌ایم، خود را از بسیاری متمایز کرده‌اید. بااین‌حال، شما باید این واقعیت را نیز در نظر بگیرید که با 100 نفر دیگر فارغ‌التحصیل شده‌اید که دارای مدارک مشابهی در پشت نام خود هستند. آن را در 3000 ضرب کنید و این رقابت شماست. بیش از 300 هزار در ایران وجود دارد و هر یک از آن‌ها ممکن است برای شغل شما رقابت کنند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
تفاوت برندسازی و بازاریابی در صنعت دارویی

من به شما یک مثال عالی از عملی کردن رؤیاهای خود می‌زنم.

من در رشته درمان زخم در یکی از شرکت‌ها به‌عنوان سوپروایزر فروش شروع به کارکردم. بعد از مدتی شروع به تحقیق درباره زخم کردم. به دنبال آن یک وب‌سایت زدم و بعد چند کار کوچک و به‌سادگی همه‌چیز در کنار هم قرار گرفت و من تبدیل به یک کارشناس زخم شدم. به همین سادگی

آیا این همان چیزی است که برای حرفه پرستاری خود می‌خواهید؟

برند سازی درباره چیزی است که شما را منحصربه‌فرد می‌کند

مثل یک پرستار ستاره بدرخشید

شما باید نشان دهید که چرا ستاره شما کمی بیشتر می‌درخشد. این در مورد تلاش برای بهتر شدن از هرکسی نیست، بلکه این است که بهترین‌های شخصی خود را ارائه دهید و آنچه را که در مورد شما فراموش‌نشدنی، غیرقابل‌انکار و غیرقابل‌جایگزینی است برجسته کنید. اگر برای شغلی مصاحبه می‌کردید، نمی‌خواهید که رزومه شما را در انبوهی قرار دهند. شما می‌خواهید آن‌ها در مورد شما صحبت کنند. شما می‌خواهید آن‌ها جرقه‌ای را در شما ببینند که در هیچ‌کس دیگری ندیده‌اند. شما می‌خواهید آن‌ها با سایر متقاضیان تماس بگیرند و به آن‌ها بگویند که حتی مزاحم نشوند. شما آن‌ها را مجبور می‌کنید که شما را با اطمینان کامل استخدام کنند که شما بهترین نامزد برای این شغل هستید.

مسئولیت حرفه پرستاری خود را بر عهده بگیرید

اولین سال شما به‌عنوان یک پرستار دلهره‌آور است. شما به فردی در گوشه و کنار خود نیاز دارید که به شما بگوید مدیرانتان واقعاً از شما چه نیازی دارند، به شما کمک کند یاد بگیرید که با سرپرست خود تعامل داشته باشید و واقعاً فقط زندگی خود را مدیریت کنید.

من برای پیشرفت آماده هستم

ارزش خود را تعیین کنید و آن را بفروشید

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چه چیزی شما را منحصربه‌فرد، ارزشمند و دارایی برای یک شرکت می‌کند؟ اگر این کار را نکرده‌اید، اکنون زمان آن است. یک لیست تهیه کنید. 3 ویژگی شخصی برتر خود را پیدا کنید (کاریزما، فداکاری، تمرکز، کار تیمی، خودانگیختگی، خلاقیت، بازیکن تیمی، رهبری و غیره). تعیین کنید که چگونه می‌توان این موارد را به بهترین نحو در نقش پرستاری که دنبال می‌کنید اعمال کرد و برنامه بازی خود را تنظیم کنید. گام آسانسور پرستار خود را بنویسید و آماده‌باشید تا هر زمان که زمانش رسید خودتان را بفروشید.

برند سازی شخصی بخش مهمی از شکل دادن به حرفه پرستاری شما به شکلی است که می‌خواهید درنهایت باشد. کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد یک برند شخصی عالی انجام دهید و ما امروز فقط سطح آن را خراشیده‌ایم.

اگر می‌خواهید دیگران شما را موفق ببینند، ابتدا باید خودتان را موفق ببینید. امروز صاحب تخصص خود باشید و احتمالاً شغلتان شما را پیدا خواهد کرد!

برند سازی شخصی با وبلاگ

یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه یک برند شخصی، ایجاد یک وبلاگ است. دوستم و من با هم متحد شدیم تا راهنمای پرستار برای وبلاگ نویسی را بنویسیم تا به پرستاران در همه‌جا کمک کنیم تا یک برند قوی و شاید حتی یک تجارت شخصی قوی سازند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *