برایبازگشت پس از یک دوره فروش بد، چه کنیم؟

به عنوان یک نماینده علمی با فروش بد مواجه شده اید؟ حتماً. حالا اگر این یکبار به یک دوره تبدیل شده باشد، چه؟ مثلا یک ماه، یا یک فصل یا حتی یک سال؟؟؟

هر فرد حرفه‌ای در حرفه خود دچار رکود شده است. متأسفانه، برای متخصصان فروش محصولات سلامت‌محور، یک سه‌ماهه فروش بد می‌تواند به‌راحتی به یک سال فروش بد تبدیل شود و متوقف کردن اثر موجی آن دشوار است. اگر یک سال بد به‌درستی مدیریت نشود، می‌تواند به یک فاجعه در سال جدید تبدیل شود.

خبر خوب این است: شما در مواجهه با این سراشیبی لغزنده تنها نیستید.

بسیاری از نمایندگان باتجربه فروش محصولات سلامت‌محور، یک سه‌ماهه سخت یا بیشتر را تجربه کرده‌اند. توانایی شما برای بازگشت از آن با اعتمادبه‌نفس و حتی موفقیت بیشتر است که شما را از سایر نمایندگان علمی جدا می‌کند.

سفر برگشت برای رسیدن به اعداد و اهداف شما مسلماً چالش‌برانگیز است. بااین‌حال، با سیستم و ابزارهای پشتیبانی مناسب، در کمترین زمان به صدر جدول فروش برمی‌گردید. این سفر شما را به یک نماینده علمی قوی‌تر و هدفمندتر از همیشه تبدیل می‌کند.

بیایید شما را به مسیر اصلی بازگردانیم و به سمت یک سال فروش عالی در سال بعد حرکت کنیم:

برای بازگشت پس از یک دوره فروش بد، با خود صادق باشید

فروش محصولات سلامت‌محور چالش‌برانگیز است زیرا عوامل خارجی زیادی بر درآمد شما تأثیر می‌گذارد. از اقتصاد گرفته تا رقبا، مسائل مربوط به ادغام و خرید کامل شرکت‌ها و تغییرات در محصول. برخی چیزها به‌سادگی خارج از کنترل شما هستند.

مهم است که به یاد داشته باشید که مهم نیست چه اتفاقی افتاده است، باید با خودتان صادق باشید.

اگر موضوع اقتصاد بود، آیا به مراقبت از مشتریان خود ادامه می‌دادید، حتی اگر آن‌ها خریدهای بزرگ انجام نمی‌دادند؟ یا اگر تغییرات در محصولات شما را ناامید کرد، آیا همچنان بهترین تلاش خود را برای بهترین شدن انجام دادید؟

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
7 گناه کبیره در بازاریابی محصولات و خدمات سلامت محور (بخش دوم)

مهم نیست که چه شرایطی دارید، آن‌ها را بپذیرید و به سمت بهبود در هر موقعیتی که در آینده پیش خواهد آمد، حرکت کنید. از عوامل بیرونی و شخصیت خود استفاده کنید تا خودتان را برای سال جدید بهتر کنید. حتی در طول یک سال موفق، این نوع صداقت و تفکر برای ادامه رشد مفید است.

برای بازگشت پس از یک دوره فروش بد، از مدیریت کمک بپذیرید

همان‌طور که می‌دانید، نمایندگان فروش محصولات سلامت‌محور، متخصصانی مصمم و بااراده هستند؛ و متأسفانه، این پتانسیل را دارند که کارها را برای خود دشوارتر کنند. اعتراف به اشتباهات یا مسائل مربوط به سال قبل برای هرکسی یک شاهکار چالش‌برانگیز است.

بار سال گذشته را به‌تنهایی به دوش نکشید.

یک جلسه با مدیر خود ترتیب دهید. زمان مشخصی که به آن‌ها اجازه می‌دهد کاملاً تمرکز کنند و به شما این فرصت را می‌دهد که یک گفتگوی صمیمانه داشته باشید. توضیح دهید که در طول سال احساس می‌کنید در کجا، چه اتفاقی افتاده است. سپس، بازخورد بخواهید.

وقتی آن‌ها خلاصه سال خود را ارائه می‌دهند، ذهنی باز داشته باشید. شنیدن بازخورد سازنده گاهی قرص تلخی است که باید آماده بلعیدن آن باشید. بااین‌حال، در این شرایط، یکی از بهترین راه‌ها برای بازگشت به اوج بازی است.

اگر مدیریت در حال حاضر این کار را انجام نداده است، از آن‌ها بخواهید که در سال جاری بازخورد مستمر ارائه دهند. پذیرش بازخوردهای مثبت و سازنده در زمان واقعی به شما کمک می‌کند تا قبل از اینکه خیلی دیر شود، از مشکلات دوری‌کنید.

یک تجربه:

وقتی روی محصولات درمان زخم کار می‌کردم، سه‌ماهه اول عالی را پشت سر گذاشته بودیم که ناگهان، همه‌چیز متوقف شد. دیگر بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی که مشتریان اصلی ما بودند از ما خرید نمی‌کردند. تیم من آشفته و سرگردان شده بودند. هیچ‌کس دل‌ودماغ کار کردن نداشت. با مدیریت شرکت به جلسه نشستیم و سعی کردیم راهی برای خروج از این برزخ آشفته پیدا کنیم. نتیجه حیرت‌انگیز بود. البته که زمان برد. برخی از نمایندگان در طول این فرایند خسته شده بودند و ترجیح دادند سراغ شرکت‌هایی بروند که کار را به روال سابق ادامه می‌دادند اما برخی دیگر ایستادگی کردند، هدف‌گذاری‌هایشان را تغییر دادند و بابت هر پیشرفت کوچکی از خود تقدیر کردند (حتی اگر ما فراموش کرده بودیم)؛ و سال بعد نه‌تنها اهداف سال قبل قابل‌دسترس بودند که بارها فراتر از آن رفتیم تنها با یک تغییر کوچک. ما از افرادی کمک خواستیم که صادق بودند و به هدف خود ایمان داشتند و حاضر بودند قدم‌های کوتاه متوالی بردارند.

برای بازگشت پس از یک دوره فروش بد، آهسته و پیوسته حرکت کنید.

عزم شما برای خارج شدن از رکود سال گذشته باعث می‌شود که بخواهید مستقیماً به سمت اهداف هیولایی بروید. در ابتدا به نظر می‌رسد که شما به‌سادگی فقط یک فرد جاه‌طلب هستید. بااین‌حال، جاه‌طلبی‌های بیش‌ازحد شما را برای شکست آماده می‌کند.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
خلاصه کتاب من یک نماینده علمی موفق هستم.

بالا بردن چشم‌اندازهای خود و عدم دستیابی فوری به آن اهداف، به اعتمادبه‌نفس شما آسیب بیشتری وارد می‌کند. این بدان معنا نیست که شما نباید رؤیاهای بزرگ داشته باشید. داشتن یک هدف نهایی برای موفقیت در فروش محصولات سلامت‌محور بسیار مهم است؛ اما این را تنها هدف خود قرار ندهید.

با اهداف کوچک‌تر و دست‌یافتنی‌تر شروع کنید. در حین انجام هر هدف، لحظه‌ای به مدت‌زمان آن و چگونگی رسیدن به آن توجه کنید. یک خودارزیابی کوچک مانند این به شما کمک می‌کند تا در مورد فرآیند خود بیشتر بدانید. وقتی اهداف بزرگ‌تری به سر راه می‌رسند، برای انجام آن‌ها مجهزتر خواهید بود.

چه نکاتی برای کسانی که در تلاش برای بازگشت از یک سال فروش بد هستند، دارید؟ در نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *