برای فروش در صنعت سلامت چه طور رزومه ای باید داشته باشیم؟

هیچ‌کس هرگز نگفته که جستجوی شغل، کاری آسان خواهد بود؛ اما آیا شما آن را سخت‌تر از آنچه باید باشد می‌کنید؟ اگر ساعت‌های بی‌پایانی را صرف جستجوی شغل آنلاین بدون نتیجه می‌کنید، به‌احتمال‌زیاد تنها مقصر بازار کار رقابتی نیست. آیا ممکن است مرتکب اشتباهاتی شده باشید که شانس شما را برای تماس با شغل‌های پردرآمد فروش که می‌خواهید، کاهش دهد؟

ما فهرستی از اشتباهات رایج کاندیداهایی که به دنبال مشاغل فروش پردرآمد یا مشاغل بازاریابی صنعت سلامت هستند، گردآوری کرده‌ایم. این خطاهای مهم می‌تواند تلاش‌های شما را در جستجوی مشاغل فروش دارویی و پزشکی خنثی کند. برای اطمینان از اینکه مرتکب این اشتباهات نمی‌شوید، ادامه دهید؛ اما اگر خودتان را مقصر می‌دانید، نترسید. اکنون تغییری ایجاد کنید و جستجوی شغل خود را به مسیر خود بازگردانید.

  1. جستجوی بدون استراتژی
  2. نپرسیدن سؤالات درست
  3. رزومه خود را هدف قرار نمی‌دهید
  4. ایمان بیش‌ازحد به وب‌سایت‌ها و روزنامه‌ها
  5. درخواست برای مشاغل اشتباه

شما ساعت‌ها را صرف جستجوی شغل خود می‌کنید، اما آیا می‌دانید به دنبال چه هستید؟ البته مشاغل نمایندگی علمی، اما دقیقاً چه نوع نماینده علمی‌ای می‌خواهید باشید؟ و در چه نوع شرکتی؟ آیا به دنبال شغل فروش تجهیزات پزشکی هستید؟ شغل فروش در داروسازی یا واردکننده‌های دارو یا محصولات بیوتکنولوژی؟ فروش تجهیزات سرمایه‌ای یا بازاریابی؟ شاید شما به دنبال مشاغل فروش دارویی سطح پایه یا یک نقش پشتیبانی فروش هستید. آیا امیدوارید برای یک شرکت بین‌المللی یا یک استارت آپ کار کنید؟ شما ممکن است خواهان هر یک از این فرصت‌ها باشید؛ اما اگر انواع موقعیت‌هایی را که برای آن‌ها واجد شرایط هستند را شناسایی کنید و یک استراتژی برای بازاریابی خود برای آن نقش‌های خاص ایجاد کنید، به‌احتمال‌زیاد به شغل فروش پردرآمدی دست خواهید یافت.

استراتژی جستجوی شغل شما باید شامل یک رزومه هدفمند برای هر نوع شغلی باشد که دنبال می‌کنید و همچنین فهرستی از شرکت‌هایی که امیدوارید در آن‌ها کار کنید و هر مخاطبی که در آنجا دارید. مطمئن شوید که تمام ارتباطات ازجمله برنامه‌های شغلی، ایمیل‌ها، پیام‌های لینکداین و هر کانال دیگری را که ممکن است برای برقراری تماس استفاده کنید، مستند کنید.

بخشی از هر روز را به افزودن به این لیست اختصاص دهید – پیدا کردن مخاطبین جدید در شرکت‌هایی که دنبال می‌کنید، پیگیری مخاطبین موجود یا اضافه کردن شرکت‌های جدید به لیست. برای انجام این کار، می‌توانید از اعلانات شغلی، سایت‌های شرکت‌ها و شبکه‌های اجتماعی شرکتی استفاده کنید، اما مطمئن شوید که استراتژی شما شامل زمان آفلاین نیز باشد. به انجمن‌های حرفه‌ای بپیوندید و در رویدادهای شبکه و نمایشگاه های کاری شرکت کنید تا چهره به چهره با مردم ملاقات کنید و لیست تماس خود را گسترش دهید.

استراتژی جستجوی شغل خود را به‌طور دوره‌ای مرور کنید تا مطمئن شوید که راکد نمی‌شود. به یاد داشته باشید که بر روی هدف خود متمرکز بمانید – چه مشاغل فروش دارویی سطح پایه یا مشاغل فروش تجهیزات سرمایه‌ای با ارزش دلاری بالا. اگر متوجه شدید که ساعت‌های بی‌پایانی را صرف گشت‌وگذار در وب برای مشاغل نمایندگی فروش بدون هیچ نتیجه ملموسی می‌کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که استراتژی خود را مجدداً ارزیابی کنید.

  • اشتباه شماره 2 جستجوی شغل: نپرسیدن سؤالات درست

شما خجالتی نیستید و می‌خواهید یک شغل فروش پردرآمد داشته باشید. شما از همه کسانی که می‌شناسید کمک خواسته‌اید. شما آن را در لینکدین، فیس‌بوک و توییتر اعلام کرده‌اید. همه کسانی که می‌شناسید به‌خوبی می‌دانند که به دنبال شغل در زمینه فروش دارو و تجهیزات پزشکی هستید. پس چرا به‌جایی نمی‌رسی؟

این‌طور نیست که دوستان شما نمی‌خواهند به شما کمک کنند – آن‌ها می‌خواهند؛ اما باید به آن‌ها بگویید که چه‌کاری می‌توانند برای شما انجام دهند. فقط از آن‌ها نخواهید که اگر در مورد مشاغل فروش دارویی یا پزشکی شنیدند، شما را به خاطر بسپارند. از آن‌ها بخواهید رزومه شما را بررسی کنند و سه کاری را که می‌توانید برای بهبود آن انجام دهید به شما بگویند. پس از صیقل دادن، درخواست کنید که آن را برای شخصی در شبکه خود ارسال کنند. از آن‌ها بخواهید که ارتباطات خود را برای افرادی که در زمینه فروش دارو یا تجهیزات پزشکی مشغول به کار هستند جستجو کنند و شما را به آن‌ها معرفی کنند. پس از معرفی، فقط از آن شخص نخواهید که در یافتن شغل به شما کمک کند. در عوض، از آن‌ها در مورد آنچه انجام می‌دهند بپرسید. روزهای کاری خود را چگونه می‌گذرانند؟ آیا آن‌ها از کار خود لذت می‌برند؟ آن‌ها چه مهارت‌هایی را برای موفقیت مهم می‌دانند؟ چگونه می‌توانید همان مهارت‌ها را تقویت کنید؟ اگر با مخاطب جدید خود رابطه خوبی برقرار کرده‌اید، بپرسید که آیا می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان معرف استفاده کنید؟

البته، مهم‌ترین سؤالی که نمی‌پرسید در پایان هر مصاحبه نهفته است؛ و نه بار از هر ده بار، مصاحبه‌کننده با گفتن این جمله، “آیا از من سؤالی دارید؟” ممکن است از این فرصت استفاده کنید و در مورد چیزی که قبلاً گفته شد توضیح دهید یا در مورد مراحل بعدی فرآیند استخدام بپرسید – و این خوب است – تا زمانی که از آخرین سؤال خود برای درخواست شغل استفاده کنید. برخی از کاندیداها آن‌قدر ناراحت هستند که نمی‌توانند مستقیماً کار را درخواست کنند، بنابراین این کار را نمی‌کنند. بااین‌حال، ضروری است که کار را بخواهید و به مدیر استخدام نشان دهید که می‌توانید «فروش را ببندید». مدیر استخدام از شما انتظار دارد که این سؤال پایانی را بپرسید و اینکه چقدر آن را در مصاحبه خوب انجام می‌دهید، معیار خوبی است که نشان می‌دهد چقدر در کار موفق خواهید بود.

  • اشتباه شماره 3 جستجوی شغل: عدم ارسال رزومه فروش هدفمند در صنعت سلامت

البته رزومه نمایندگی علمی شما نتیجه گرا و مختصر نوشته‌شده است، اما اگر شامل کلمات کلیدی هدفمند مربوط به شغل فروش پردرآمد موردنظر شما نباشد، مهم نیست که چقدر خوب نوشته‌شده است؛ زیرا هیچ‌کس آن را نخواهد دید! هنگامی‌که رزومه خود را برای یک شغل ارسال می‌کنید، ممکن است مستقیماً به سیستم ردیابی متقاضی یا پایگاه داده رزومه الکترونیکی برود؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که رزومه شما تنها در صورتی دیده شود که در نتایج جستجوی کلمه کلیدی استخدام‌کننده ظاهر شود؛ بنابراین چه کلمات کلیدی را باید در رزومه فروش پزشکی خود بگنجانید؟ این بستگی به شغلی دارد که برای آن درخواست می‌دهید. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر امیدوارید شغلی برای فروش تجهیزات پزشکی پیدا کنید، عبارت «فروش تجهیزات پزشکی» باید حداقل یک‌بار در رزومه شما باشد – ترجیحاً نزدیک به بالای صفحه.

اما اگر هرگز به‌عنوان نماینده فروش تجهیزات پزشکی شغلی نداشته‌اید، چه؟ چگونه آن عبارت کلیدی را در رزومه خود وارد می‌کنید؟ اینجاست که یک هدف یا خلاصه می‌تواند مفید باشد. یک یا دو جمله مختصر با کلمات کلیدی مناسب ایجاد کنید. البته این نوع هدف هدفمند شما را از رقابت برای انواع دیگر مشاغل فروش پزشکی دور نگه می‌دارد، بنابراین مطمئن شوید که هدف خود را بسته به شغل تغییر دهید. همچنین ممکن است بخواهید عبارت را در جای دیگری در رزومه خود تغییر دهید تا از عبارات پست شغلی که برای آن درخواست می‌کنید استفاده کنید.

البته، اگر رزومه فروش پزشکی خود را در پایگاه داده رزومه یک وب‌سایت مانند ایران تلنت آپلود می‌کنید، باید از یک هدف یا خلاصه گسترده‌تر که شامل کلمات کلیدی متعدد است استفاده کنید تا توسط استخدام‌کنندگانی که جستجوهای کلمه کلیدی مختلفی را انجام می‌دهند، دیده شود. مطمئن شوید که خود را با استفاده انحصاری از «فروش تجهیزات پزشکی» در هدف محدود نمی‌کنید. اگر به انواع دیگر مشاغل فروش در صنعت سلامت نیز علاقه دارید. این نوع عبارت می‌تواند شما را از مشاغلی که ممکن است به آن‌ها علاقه‌مند باشید حذف کند.

یک نکته دیگر در مورد اهداف هنگام نوشتن هدف یا خلاصه در رزومه فروش در صنعت سلامت خود، به یاد داشته باشید که چگونه می‌توانید به کارفرمای آینده خود کمک کنید. هدف نباید خلاصه‌ای از اهداف شغلی شخصی شما باشد. باید نشان دهد که چگونه می‌توانید به کارفرمای خود در دستیابی به اهداف خود کمک کنید. رزومه خود را با در نظر گرفتن این موضوع بسازید و مطمئناً توجه مدیر استخدام یا استخدام‌کننده را جلب می‌کند.

رزومه مناسب فروش در صنعت سلامت را دارید؟

  • اشتباه شماره 4 جستجوی شغل: اعتماد بیش‌ازحد به وب‌سایت‌های رابط استخدام

شاید شنیده باشید که بهترین راه برای یافتن یک شغل پردرآمد فروش، پیوستن به یک وب‌سایت استخدام است. این می‌تواند یک تاکتیک عالی باشد، اما درک فرآیند استخدام در فروش در صنعت سلامت مهم است تا بدانید از وب‌سایت‌های رابط چه انتظاری داشته باشید (و چه چیزی را نباید انتظار داشته باشید).

این وظیفه این وب‌سایت‌ها است که نامزدهای شغلی خاص را پیدا کند. صرف‌نظر از اینکه استخدام‌کننده توسط شرکت استخدام‌کننده، یک آژانس کارکنان استخدام شده است یا به‌طور مستقل کار می‌کند، برای یافتن نامزدهای شغلی به آن‌ها دستمزد پرداخت می‌شود. آن‌ها برای یافتن شغل برای نامزدها دستمزد دریافت نمی‌کنند. این برای شما که نامزد هستید چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که شما نباید تمام امید خود را به استخدام‌کنندگان ببندید. آن‌ها با خوشحالی رزومه فروش شما را خواهند گرفت، اما اگر برای مشاغلی که در حال حاضر به دنبال آن هستند مناسب نباشید، بعید است که در ذهن آن‌ها باقی بمانید.

همان‌طور که گفته شد، می‌توانید با ارائه یک رزومه فروش در صنعت سلامت مستحکم و نتیجه گرا، خود را برای استخدام‌کنندگان به‌یادماندنی‌تر کنید. رزومه شما احتمالاً در یک پایگاه داده رزومه ذخیره می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که رزومه خود را برای جستجوی کلمه کلیدی بهینه کنید. شما می‌توانید روابط خود را با این وب‌سایت‌ها با برقراری ارتباط با آن‌ها بر اساس شرایط آن‌ها، اعم از ایمیل، تلفن، متن، لینکدین یا توییتر تقویت کنید. نحوه برقراری ارتباط را پیدا کنید و از آن کانال استفاده کنید تا به‌آرامی به آن‌ها یادآوری کنید که چرا باید شما را به مدیران منابع انسانی معرفی کنند.

اگر استخدام‌کنندگان به تلاش‌های ارتباطی شما پاسخ ندادند، دلسرد نشوید. بسیاری از استخدام‌کنندگان حتی زمانی را برای تأیید دریافت رزومه شما اختصاص نمی‌دهند، خیلی بیشتر از آن‌که یک تماس تلفنی پاسخ دهند. انرژی خود را هدر ندهید، فقط تلاش خود را روی استخدام‌کننده دیگری یا شرکتی دیگر متمرکز کنید.

  • اشتباه شماره 5 جستجوی شغل: درخواست برای مشاغل اشتباه

آیا حرفه فروش پزشکی انتخاب مناسبی برای شماست ؟ اکثر مشاغل فروش در تجهیزات پزشکی و داروسازی نیاز به تجربه در فروش تجهیزات پزشکی یا دارویی دارند. این بدان معنا نیست که در صورت نداشتن تجربه، یافتن شغل به‌عنوان نماینده علمی غیرممکن است، اما به این معنی است که باید مشاغلی را که برای آن‌ها درخواست می‌کنید با دقت انتخاب کنید. تلاش‌های خود را روی مشاغلی متمرکز کنید که از کسب‌وکار به کسب‌وکار (B2B) تجربه فروش دارند (اگر آن را دارید) یا مشاغلی که فارغ‌التحصیلان جدید یا افراد بدون تجربه را برای کار دعوت می‌کنند.

درحالی‌که بازار کار فروش در صنعت سلامت در حال بهتر شدن است، هنوز تعداد زیادی از نمایندگان تجهیزات پزشکی و فروشندگان داروسازی به دنبال کار هستند. اولین کاری که مدیران فروش و بخش منابع انسانی برای فیلتر کردن تعداد بالای درخواست‌های شغلی انجام می‌دهند، حذف همه افرادی است که شرایط اولیه را ندارند؛ بنابراین اگر پوستر شغلی مشخص می‌کند که آن‌ها یک نماینده باتجربه تجهیزات پزشکی می‌خواهند و تجربه شما در زمینه فروش دارویی است، وقت خود را برای درخواست برای آن موقعیت تلف می‌کنید.

هرکسی که در میانه جستجوی شغل فروش در صنعت سلامت است می‌داند که می‌تواند ناامیدکننده باشد و هیچ‌کس شما را سرزنش نمی‌کند که می‌خواهید با درخواست کردن برای هر شغل جذابی که می‌بینید شانس خود را افزایش دهید. بااین‌حال، وقتی برای مشاغلی در بخش فروش پزشکی درخواست می‌دهید که برای آن صلاحیت لازم را ندارید، خود را در معرض شکست قرار می‌دهید و احتمالاً همان افرادی (مدیران بازاریابی و فروش و بخش منابع انسانی) را که می‌خواهید تحت تأثیر قرار دهید، آزار می‌دهید. با درخواست برای مشاغلی که واقعاً واجد شرایط آن‌ها هستید، در زمان و ناامیدی خود صرفه‌جویی کنید.

آنچه سعی کردیم در این مقاله بگوییم آن است که:

فروش در صنعت سلامت همیشه یک صنعت رقابتی خواهد بود، اما اگر بتوانید از اشتباهات موردبحث در اینجا اجتناب کنید، نسبت به اکثر جویندگان کار برتری خواهید داشت. برای مؤثرترین کاریابی، ابتدا باید یک استراتژی جستجوی شغل را شناسایی کنید، یک رزومه فروش در صنعت سلامت هدفمند ایجاد کنید و از شبکه خود برای نوع مناسب کمک بخواهید. شما همچنین باید با وب‌سایت‌های واسط تماس بگیرید، اما انتظار نداشته باشید که آن‌ها برای شما شغلی پیدا کنند. با درخواست برای مشاغلی که واجد شرایط آن‌ها هستید و با استفاده از کانال ارتباطی که ترجیح می‌دهند، با مدیران بازاریابی و فروش شرکت‌های وابسته به صنعت سلامت و مدیران منابع انسانی روابط خوبی برقرار کنید؛ و درنهایت، پس از دریافت مصاحبه، حتماً درخواست کار کنید! به آن‌ها نشان دهید که واقعاً آن شغل پردرآمد فروش در صنعت سلامت را می‌خواهید!

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
شما یک نماینده علمی هستید، اگر...

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *