جایگاه زنان در فروش صنعت سلامت کجاست؟

تعداد زنان در بخش فروش در صنعت سلامت کمتر از مردان است.

درواقع، در گزارش حقوق و دستمزد فروش پزشکی 2019 ، 67 درصد از پاسخ‌دهندگان مرد بودند. علاوه بر این، این گزارش نشان داد که زنان تنها 83 درصد نسبت به مردان هم‌رده، درآمد دارند .

باوجوداینکه، در نگاه اول، این آمار ممکن است دلسردکننده به نظر برسد، تعداد زیادی از زنان بسیار موفق در بخش فروش صنعت سلامت حضور دارند. ما با این متخصصان صحبت می‌کنیم تا بدانیم زن بودن در این زمینه به چه معناست و برای موفقیت چه چیزی لازم است. (وب‌سایت مدرپس)

ایمنایمن جلاسی- مدیر فروش در صنعت سلامت! جلاسی ، مدیرعامل شرکت مشاوره‌ای کورسترات که در فرانسه مستقر است، از زمانی که دختر کوچکی بود، پدرش را در حال پیشرفت در این حرفه می‌دید. آرزو داشت داروساز شود. جلاسی پس از سال‌ها بازی در داروخانه، می‌دانست که می‌خواهد در هنگام رفتن به کالج چه رشته‌ای بخواند.

جلاسی پس از کاوش در صنعت داروسازی، به‌زودی شیفته بخش توسعه تجارت در حوزه علوم زیستی شد. جاه‌طلبی، پشتکار و تجربیات او باعث شده است تا عنوان بنیان‌گذار و مدیرعامل یک تجارت مشاوره موفق را به دست آورد.

با ایشان صحبت کردیم تا از رازها و پیشنهاد‌های او برای رسیدن به موفقیت به‌عنوان یک زن در زمینه فروش در صنعت سلامت مطلع شویم:

مدرک، همه‌چیز نیست

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
5 کتابی که هر نماینده علمی باید بخواند.

جلاسی حتی باوجود مدارک مختلف، معتقد نیست که مدرک کلید موفقیت در فروش در صنعت سلامت است.

او می‌گوید: فکر نمی‌کنم برای متخصص شدن در این زمینه مدرک بالایی لازم باشد. به‌عنوان یک نماینده علمی، آنچه مهم است این است که محصول یا خدماتی را که می‌فروشید، بشناسید. اگر محصول یا خدمات شما را متقاعد کرده است، می‌توانید هنگام بحث در مورد آن با دیگران متقاعدکننده باشید. این مهم‌ترین عامل در فروش است.

به کار خود ایمان داشته باشید و به یک حوزه خاص بروید. واقعیت آن است که مدرک هیچ ارتباطی به موفقیت در این حوزه ندارد. بلکه به طبیعت، جاه‌طلبی، پشتکار و تجربیات شما مربوط می‌شود.

یک بازاریاب و فروشنده خبره در صنعت سلامت شوید

دنیای فروش و بازاریابی بیشتر و بیشتر با هم همپوشانی دارند. تجربه جلاسی در علوم طبیعی همراه با اشتیاق او برای توسعه تجارت به او کمک می‌کند تا این دو جهان را به‌طور مؤثر ترکیب کند.

من مدرک کارشناسی ارشد خود را در بازاریابی سلامت گرفتم و یاد گرفتم که چگونه از ابزارهای بازاریابی خاص استفاده کنم، به منطق فرآیندهای فروش و بازاریابی پی بردم و یاد گرفتم که استفاده از محتوای مناسب و کانال‌های مناسب مهم است. این دانش هم روند فروش من و هم نقش من را به‌عنوان یک توسعه‌دهنده کسب‌وکار بهبود می‌بخشد.

من نحوه استفاده مؤثر از ابزارهای بازاریابی مانند LinkedIn و Facebook را می‌دانم و اهمیت ارسال پیام‌های بازاریابی منظم پر از محتوای مفید را می‌دانم تا مشتریان همیشه برند من را در ذهن داشته باشند.

همچنین، بازاریابی سلامت به من یاد داده است که چگونه معیارها را برای یک‌به‌یک فرصت‌های در پیش رویم پیاده‌سازی کنم. من داده‌ها را برای پیگیری توسط افراد بالقوه مناسب به دست می‌آورم و شانس بیشتری برای تبدیل آن مشتریان بالقوه به سرنخ (lead) دارم.

شاید این مطلب هم برایتان جالب باشد:
چطور انتقاد کنیم؟ مدیر خوب-مدیریت بد

 برای فروش در صنعت سلامت باید صادق باشید و پشتکار داشته باشید

جلاسی می‌داند که وقتی روی فروش متمرکز می‌شوید، دنیای بزرگ کوچک می‌شود. شما برای استقامت در سختی‌ها به قدرت نیاز دارید، اما برای حفظ آبروی خود به صداقت نیاز دارید.

همیشه پشتکار داشته باشید و به کاری که انجام می‌دهید ایمان داشته باشید. فروش در صنعت سلامت کار آسانی نیست. شما می‌توانید 100 تماس برقرار کنید و فقط یک فرصت فروش به دست آورید، بنابراین مهم است که استقامت کنید و ایمان خود را از دست ندهید.

همچنین تا حد امکان با مردم صادق باشید. به‌عنوان یک فروشنده، این مهم است؛ زیرا صداقت روابط قوی‌تری با مردم ایجاد می‌کند و به شما امکان می‌دهد شهرت خوبی در بازار ایجاد کنید. به نظر می‌رسد بازار صنعت سلامت، بازار بزرگی است، اما درواقع دنیای کوچکی است. وقتی روابط خوبی دارید، منجر به فروش مکرر می‌شود که هدف همه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *